Operacja Czysta Rzeka 2024

Operacja Czysta Rzeka to ogólnopolska akcja, której celem jest wspólne zadbanie o świat wokół nas. To społeczne zaangażowanie wolontariuszy, którzy poświęcając swój czas i energię chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci swoje najbliższe otoczenie.

W dniu 27 kwietnia 2024 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, stali się wolontariuszami Operacji Czysta Rzeka 2024 w powołanym Sztabie Lokalnym „Studzianka - Zielawa” pod kierownictwem Szefa Sztabu Łukasza Wędy. Z uśmiechem na twarzy, ogromnym entuzjazmem przy sprzyjającej pogodzie  59 uczniów pod opieką Elżbiety Derlukiewicz-Rusek, Grażyny Skrzyńskiej, Marka Prokopiuka, Doroty Derlukiewicz, Danuty Michalczuk,  przewodniczącej rady rodziców Anny Marciniuk oraz wolontariuszy rodziców  sprzątało drogę powiatową do Kozłów oraz miejscowość Korczówkę. Zebraliśmy ogrom śmieci, głównie butelki, puszki, plastiki.   Każdy uczestnik otrzymał koszulkę akcji, rękawiczki robocze, worki foliowe i słodki upominek od organizatorów. Gmina Łomazy zapewniła pomoc w transporcie wolontariuszy i zebranych worków. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.

Do zobaczenia za rok – spotkamy się nad rzeką.