„Małe smyki recytują ulubione wierszyki”

Dnia 12 marca 2021r. w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Małe smyki recytują ulubione wierszyki”, zorganizowany przez panią Barbarę Ignatowską i panią Agnieszkę Panasiuk.  Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, zachęcanie do występów przed publicznością oraz rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci.

Każdą grupę reprezentowały  dzieci, wyłonione podczas eliminacji wewnątrz grupowych. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Jury w składzie: pedagog szkolny – pani Monika Trochonowicz,
i pedagog specjalny - pani Agnieszka Garbatiuk miało problem z wytypowaniem zwycięzców.

Na zakończenie konkursu pani dyrektor Bogumiła Wińska pogratulowała wszystkim uczestnikom, wręczyła nagrody  zwycięzcom oraz dyplomy  wszystkim uczestnikom konkursu.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: 3 - 4 – latki i 5 - 6 -latki.

Kategoria 3 - 4 – latki:

I miejsce – Maria Zubelewicz –„Bosa osa” D.Gellner
II miejsce – Gabriel Mor – „Murzynek Bambo” J.Tuwim
III miejsce – Szymon Nazarewicz „Naprawimy misia” Cz.Janczarski

Kategoria 5 - 6 – latki:

I miejsce – Weronika Jabłońska – „Tańcowała igła z nitką” J.Tuwim
II miejsce – Hanna Bondarzewska – „Tańcowała igła z nitką” J.Tuwim
III miejsce – Franciszek Jaśkiewicz – „Pstryk” J.Tuwim

Wyróżnienie – Kacper Niewęgłowski – „Nadąsana osa” – Z.Dmitroca

Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz paniom wychowawczyniom za przygotowanie dzieci do konkursu a dzieciom gratulujemy talentów i życzymy dalszych sukcesów!