SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

DLA KLAS IV - VIII ORGANIZOWANY PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŁOMAZACH

83249107 vector illustration of a smiley emoticon photographer holding a digital camera

REGULAMIN KONKURSU

Organizatorem Konkursu jest Samorząd Uczniowski. Konkurs trwa od 26 lutego do 25 kwietnia 2021 roku.

Cele Konkursu:

• Rozwijanie wyobraźni i twórczej aktywności.
  • Rozwijanie zainteresowania sztuką fotografowania.
  • Rozwijanie kreatywności, samodzielności i otwartości w wyrażaniu własnych pomysłów, emocji.
  • Rozwijanie zainteresowań otaczającym światem, umiejętności dostrzegania jego piękna.

Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie z klas IV – VIII. Udział w Konkursie jest dobrowolny.

Zasady i przebieg Konkursu:

• Konkurs ma formę indywidualną.
  • Uczniowie przystępujący do Konkursu wykonują fotografie ( maksymalnie 3 zdjęcia) ukazujące piękno otaczającego świata, ze szczególnym uwzględnieniem architektury naszej gminy.
  • Każdy uczeń może zgłosić do Konkursu maksymalnie 3 zdjęcia.
  • Zdjęcie należy wysłać na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20.04.2021 roku wraz z informacją o autorze zdjęcia (imię, nazwisko i klasa).
  • Uczniowie - członkowie komisji konkursowej nie mogą przystąpić do konkursu.

Prace będą oceniane przez komisję, w skład której wchodzą: Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, wybrany członek sekcji fotograficznej, opiekun SU -  A. Łojewska.

• Lista zwycięzców (trzy pierwsze miejsca) ogłoszona zostanie na stronie internetowej szkoły najpóźniej do dnia 25.03.2021 roku.
  • Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziano upominki. O formie odbioru nagród zwycięzcy zostaną poinformowani. Rodzaj nagród rzeczowych zostanie ustalony przez organizatorów w porozumieniu z Dyrekcją szkoły. Organizator zastrzega sobie prawo do przyznania dodatkowych wyróżnień.
  • Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają od opiekunów SU pochwały.
  • Planowana jest publikacja wybranych bądź wszystkich prac konkursowych na stronie internetowej szkoły oraz w gazetce uczniowskiej. Najlepsze zdjęcia przedstawiające architekturę Łomaz będą stanowić element wystawy ‘Łomazy w fotografii dawniej i dziś”. Udział w konkursie oznacza zgodę uczestników na publikację prac.

• Oceny prac dokona powołana Komisja Konkursowa, uwzględniając następujące kryteria: --- oryginalność pomysłu,  staranność i jakość wykonania zdjęcia.