Konkurs plastyczny pod hasłem „Ziemia woła – pomocy!”

22 kwietnia obchodzimy, Dzień Ziemi który ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. W tym roku obchody są utrudnione z powodu licznych obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Celem obchodów Dnia Ziemi  jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Musimy sobie wszyscy uświadomić jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Ważne jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Ostatnio coraz częściej zaczynamy doświadczać zjawiska suszy, co wiąże się z brakiem wody. Musimy zacząć ją oszczędzać. Tego dnia promuje się również działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.  W ostatnim czasie zmuszeni jesteśmy używać maseczek do zasłaniania ust i nosa oraz nosić jednorazowe rękawiczki. Po ich użyciu wyrzucajmy je do koszy!

  • Nie pozwól zginąć Ziemi  - segreguj odpady!
  • Oszczędzaj wodę!
  • Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas!

W ramach obchodów tegorocznego Dnia Ziemi ogłaszamy konkurs plastyczny dla naszych uczniów pod hasłem „Ziemia woła – pomocy!”

REGULAMIN KONKURSU

ziemia.JPG