Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Święto to ma na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ochroną środowiska. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. W naszej szkole pomimo pandemii pamiętamy, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Uczniowie brali udział w operacji „Czysta rzeka”. Starsi uczniowie pisali konkurs wiedzy ekologicznej „Jestem przyjacielem przyrody”, a młodsi mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „ Ziemia – woła pomocy”. Zawsze warto znaleźć coś dla siebie i promować wśród najbliższych ekologiczne postawy. Zastanawiasz się, czy Ty możesz coś zrobić dla Ziemi? Czy Twój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? TAK, TAK i jeszcze raz TAK. Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, np. zrezygnował z zakupu napoju w butelce plastikowej, czy zakupy zapakował do torby wielokrotnego użytku zamiast do plastikowej jednorazówki - efekty byłyby z pewnością  odczuwalne na całej Ziemi. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.
Międzynarodowy Dzień Ziemi to świetna okazja, by zrobić coś pożytecznego dla środowiska, choć świętować w taki sposób możemy każdego dnia.
Bądźmy EKO!

motyl