„Ikona Świętego Mikołaja”

Uczniowie klas IV-VIII Zespołu Placówek Oświatowych wzięli udział w konkursie plastycznym „Ikona Świętego Mikołaja”. Cele konkursu to rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów, zapoznanie z sylwetką świętego Mikołaja (biskupa Miry) oraz poszerzenie wiedzy na temat ikonopisarstwa. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Ikony wykonane były na drewnie lub kartce formatu A4. Konkurs został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Tłoka” . Koordynatorem była Pani Ewa Korszeń. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 20 grudnia 2021 r. podczas apelu podsumowującego.

Wyniki konkursu: Ikony na drewnie: I – Julia Sadownik (VIIA) II – Zofia Wołosowicz (VIIA) III – Jakub Popielewicz (VIIA) Wyróżnienie: Jan Telaczyński (VIIA) i Juliusz Telaczyński (VA) Ikony na kartce: I- Emilia Marciniuk (VA) II- Jakub Tykałowicz (VIIIB) III- Lena Murawska (IVB) Wyróżnienia: Iwetta Dubikowska (VIIB) i Dawid Malewicz (VA)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Szkolny Konkurs Wiedzy o Rosji

Kim był Piotr Czajkowski? Jakim jeziorem jest Bajkał? Co to jest bałałajka? Jakie miasta leżą na trasie kolei transsyberyjskiej? Między innymi na takie pytania odpowiadali uczestnicy szkolnego Konkursu Wiedzy o Rosji. Wzięło w nim udział 40 uczniów z klas V-VIII. Konkurs został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Tłoka”. Koordynatorem była Pani Ewa Korszeń.

Wyniki konkursu: Kategoria klas V-VI:
I – Tokarski Michał (klasa VA)
II – Klimkowicz Lena (klasaVB)
III – Jarzębski Krzysztof (klasa VIA)

Kategoria klas VII-VIII:
I – Łukaszuk Agata (klasa VIIA)
II – Zuzanna Wysocka (klasa VIIC)
III – Stanilewicz Iwona (klasa VIIC)
Wyróżnienie: Nazarewicz Nikola (klasa VIIA).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Gratulacje

Anastazja Wołosowicz – uczennica klasy 3 a zdobyła I miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Kocham Cię Polsko”. Swoją pracę wykonała  stosując technikę orgiami płaskie z różnej wielkości kolorowych kółek. GRATULACJE!

Laurka dla żołnierzy

Pragnąc wychowywać uczniów w duchu patriotycznym, nasza szkoła wzięła udział w przygotowaniu laurek dla funkcjonariuszy przebywających na wschodniej granicy naszego kraju. Dzieci z przedszkola oraz uczniowie kl. I-III wykonały 151 przepięknych laurek zawierających podziękowania oraz słowa wsparcia w obecnej trudnej sytuacji. Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie.

Projekt klasy V b

Czasami uczniowie wpadają na ciekawe pomysły i potrafią je zupełnie samodzielnie zrealizować. Tak było z klasie V b, która przygotowując się do obchodów Święta Niepodległości postanowiła nagrać filmik. Kto wie, może rosną nam przyszli operatorzy wielkich kinowych produkcji?