RAMOWY PROGRAM WYPOCZYNKU DZIECI

RAMOWY PROGRAM WYPOCZYNKU DZIECI
Poronin    Ośrodek Wypoczynkowy „ Bukowy Gaj”
03-10 lutego 2023

  1. Wycieczki autokarowe
  • - Zakopane- szlakiem architektury góralskiej- Jaszczurówka, Skocznie, Willa Koliba, mauzoleum Kasprowicza, Krzeptówki, cmentarz na Pęksowym Brzysku,
  • - Bachledówka,   Ludźmierz i lodowisko w Nowym Targu,
  • - Zakopane-  Aqua Park, TPN i   najsłynniejszy deptak- Krupówki.
  1. Wycieczki piesze
  • - z przewodnikiem do doliny Kościeliskiej,
  • - papieskim szlakiem i najwyżej położona wieś w Polsce- Ząb- wyjazd na Gubałówkę przejście papieskim szlakiem,
  • - Tatry z oddali- wycieczka piesza do Gliczarowa,
  • - zwiedzanie okolic Poronina.
  1. Zajęcia na świeżym powietrzu, konkursy.
  • - gry i zabawy sportowe (łyżwy, sanki, narty?)
  • - kulig- przez bajkowe tereny Tatr,
  • - konkurs wiedzy o BHP w rolnictwie,
  • - zabawy integracyjne w ośrodku.

ferie

KOLORY JESIENI

21.12.2023 roku – w ostatnim dniu astronomicznej jesieni nastąpiło rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego „Kolory jesieni”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z klas l - lll, którzy uczestniczą w zajęciach świetlicowych. Prace powstały podczas zajęć w szkole. Oto wyniki:
klasy I : 6 uczestników,
laureaci: Tymon Wołosowicz – Ib i Katarzyna Bandzerewicz – Ia
wyróżnienia: Maria Głacka – Ia i Marcelina Michaluk – Ia

klasy II : 21 uczestników,
laureaci: Marianna Ziętecka – IIa i Milena Koprianiuk – IIa
wyróżnienia: Iga Mackiewicz – IIb i Sebastian Szostakiewicz – Iia

klasy III : 7 uczestników,
laureaci: Zofia Wołosowicz – IIIa i Weronika Jabłońska – III
wyróżnienie: Hanna Bondarzewska – IIIb

Podsumowanie XV edycji Powiatowego Konkursu „Czysta Ziemia

Dnia 14 grudnia 2023r. odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Powiatowego Konkursu „Czysta Ziemia”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Cel konkursu jest szczytny – to podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie ochrony środowiska i ekologii. W ramach działań konkursowych od maja do  października trwała zbiórka surowców nadających się do ponownego wykorzystania. Zebraliśmy 425 kg baterii, 1460 kg makulatury, 12 kg puszek aluminiowych, 380 kg nakrętek i 680 kg zużytego sprzętu elektronicznego. Uczniowie brali udział w konkursach o tematyce ekologicznej, porządkowali najbliższe otoczenie, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata i akcji „Czysta rzeka”. Za udział w konkursie szkoła otrzymała bon pieniężny. Uczniem najbardziej zaangażowanym w działania konkursowe okazał się Dominik Bańkowski z klasy VIII a, który został nagrodzony koszem słodyczy.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz instytucjom za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Wesołych świąt!

Tradycji stało się za dość, w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie i nauczyciele łomaskiej szkoły spotkali się, aby wspólnie pokolędować i złożyć najpiękniejsze życzenia świąteczne. W kolędowaniu pomagały nam chórki prowadzone przez panów Pawła Tokarskiego i Grzegorza Kulickiego, prezentując najbardziej znane kolędy, dlatego wszyscy mogliśmy dołączyć do wspólnego śpiewania. Pani dyrektor Bogumiła Wińska złożyła życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz na Nowy 2024 Rok. Miła niespodziankę sprawił nam pan Marek Uściński   kierownik oddziału terenowego KRUS, który pojawił się na spotkaniu z wielkim pudłem pod pacha. Okazało się, że uczeń klasy 3a Nikodem Dybicz zdobył jedną z 50 nagród rzeczowych w V edycji kursu e-learningowego dla dzieci i młodzieży szkól podstawowych „Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy”. Nikodemowi, który otrzymał elektryczną hulajnogę, serdecznie gratulujemy i zachęcamy tym samym innych do brania udziału w następnych edycjach konkursu, zaś wszystkim życzymy WEOŁYCH ŚWIĄT!

Nim wzejdzie pierwsza gwiazdka…

Święta coraz bliżej, zapach pierniczków i makowca roznosi się nie tylko w naszych domach. Stało się tradycją, że uczniowie poszczególnych klas urządzają wigilie klasowe, podczas których symbolicznie dziel się opłatkiem, składają sobie życzenia. W końcu każdy zespół klasowy to niczym druga rodzina. Cieszy fakt, że podczas tych spotkań nie brak tradycyjnych akcentów takich, jak opłatek, sianko pod obrusem, w niektórych klasach nawet wigilijny barszcz z uszkami. Musimy pamiętać, że najważniejsza jest życzliwa atmosfera i dobro, którym możemy dzielić się z bliźnimi. Wesołych świąt!