Harmonogram Konkursów szkolnych zaplanowanych przez nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach na rok szkolny 2020/2021

Informacja o konkursach - wrzesień 2021:

1. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Katyń 2021”

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11443

2. Konkurs „Ambasador Młodego Pokolenia RP”

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11450

3. X Ogólnopolski Konkurs „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11446

4. Konkurs NBP „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach”

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11370

5. Konkurs Polskiej Agencji Kosmicznej „Moje kosmiczne wakacje 2021”

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11363

Informacje o konkursach – czerwiec 2021:

1) Konkurs Literacki o Nagrodę „Giętkiego Pióra”

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11284

2) Konkurs plastyczny TRAKO Dzieciom: „Podróż koleją po Europie”

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11327

3) Konkurs dla dzieci i młodzieży na najciekawsze zdjęcia pt. “Zrób zdjęcie radości”

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11336

4) Konkurs "Ludzie Kresów: opowieści nieznane"

https://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=11346

 

 

Konkursy szkolne zaplanowane przez nauczycieli
Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach
na rok szkolny 2020/2021

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli przedszkola:

L.p.

Miesiąc

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne

1.

październik

„Kolorowa  jesień” – konkurs plastyczny

A. Panasiuk

B. Ignatowska

2.

listopad

„Mój przyjaciel miś” – konkurs plastyczny

A. Zydlewska

3.

luty

„Małe smyki recytują ulubione wierszyki” – konkurs recytatorski

B. Ignatowska

A. Panasiuk

4.

marzec

„Bezpieczny przedszkolak” – konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. 5 - 6 - latki

K. Szydłowska

5.

kwiecień

„Kolorowa Kraina Pani Wiosny” – wiosenne origami - konkurs plastyczny

E. Dekiert

6.

kwiecień

Ekologiczne ptaki - cudaki - ekologiczny konkurs plastyczny

A. Garbatiuk

7.

maj

"Polska to kraina, która w sercu się zaczyna" - konkurs plastyczny

A. Garbatiuk

8.

maj

„Przedszkolne śpiewanie” – konkurs piosenki przedszkolnej

E. Karpowicz

M. Kaczan

9.

cały rok szkolny/ finał w czerwcu

„Zwierzątko w obiektywie” – konkurs fotograficzny dla dzieci i rodziców.

E. Karpowicz

M. Kaczan

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli klas I-III:

Lp

Miesiąc

Nazwa konkursu

 Odpowiedzialny

1.

październik

Szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III „Jesienny pejzaż

W. Kobrzyńska

2.

marzec

Mistrz rachunków klas III

E. Bielecka

3.

marzec

Szkolny konkurs plastyczny

„Moja ulubiona aktywność fizyczna”

M. Rogoźnicka

4.

marzec

Szkolny konkurs matematyczny„Supermatematyk” klas II

A. Dołęgowska

5.

marzec

Szkolny konkurs Czytania ze zrozumieniem dla klas II

W. Kobrzyńska

6.

marzec

Szkolny konkurs Czytania ze zrozumieniem dla klas III

E. Szczęsna

7.

kwiecień

Gminny Konkurs Pięknego Czytania

E. Bielecka

8.

kwiecień

Szkolne eliminacje „Małego konkursu recytatorskiego”

E. Bielecka

9.

maj

Szkolny konkurs Czytania ze zrozumieniem dla klas I

M. Rogoźnicka

10.

styczeń

 Szkolny konkurs „Najpiękniejszy zeszyt”

E. Bielecka

11.

maj

 Szkolny konkurs ortograficzny dla klas III

E. Szczęsna

12.

czerwiec

Szkolny konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”

D. Derlukiewicz

 

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli zespołu humanistycznego:

L.p.

Miesiąc

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne

1.

wrzesień

Szkolny Konkurs na Najładniejszy Komiks o Janie Pawle II dla Klas IV-V.

Dorota Biesiada

Elżbieta Bielecka

 Anna Łojewska

Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

Aldona Onisiewicz

Konkurs na Najładniejsze Zaproszenie na Spotkanie z Janem Pawłem II.

Dorota Biesiada

Elżbieta Bielecka

Anna Łojewska

2.

październik

Szkolny Konkurs Gramatyczny  dla Klas VII-VIII.

Elżbieta Bielecka

Teresa Paszkowska

Anna Łojewska

3.

listopad

Szkolny Konkurs pt. „Ulubiona książka z dzieciństwa mojego wychowawcy”.

Elżbieta Kapłan

Dorota Łaska

4.

grudzień

Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę z Okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dorota Kulicka

Grzegorz Kulicki

XII Szkolny Konkurs na Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową.

nauczyciele katecheci

55.

styczeń

Szkolny Konkurs Wiedzy o Unitach Podlaskich

Aldona Onisiewicz

66.

luty

Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej

nauczyciele katecheci

Szkolny Konkurs Znajomości Historii Łomazy

Aldona Onisiewicz

Bogumiła Wińska

7.

marzec

IV Gminny Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

Beata Piotrowska

Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiosenne  recytowanie”

Teresa Paszkowska

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

Ks. Krzysztof Zawadzki

Szkolny Turniej Wiedzy o Zawodach kl. 7-8

Ewa Prokopiuk

8.

kwiecień

Szkolny Konkurs Literacki pt. Malowanie piórem”.

Teresa Paszkowska

Szkolny Konkurs pt. „Kto najlepiej poznał mity”

Elżbieta Bielecka

9.

maj

Konkurs Ortograficzny- Mistrz Ortografii.

Teresa Paszkowska

Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „To nie jest takie trudne”

Teresa Paszkowska

10.

czerwiec

Konkurs Ortograficzny – O Złote Pióro Wójta.

Teresa Paszkowska

 

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli zespołu języków obcych:

L.p.

Miesiąc

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne

wrzesień

Konkurs języka rosyjskiego dla klas IV „Moja Matrioszka”

Ewa Korszeń

grudzień

Konkurs języka angielskiego dla klas 4-6 “Dear Santa Claus – list do Świętego Mikołaja”

Ewa Prokopiuk

styczeń - luty

Konkurs kaligraficzny dla klas 4 „Cyrylica? – to proste!”

Ewa Korszeń

luty

Szkolny konkurs języka angielskiego dla klas 7-8

Ewa Prokopiuk

luty

Mistrz Języka Angielskiego klas 6-8

Iwona Szepeta

marzec

Mistrz Języka Rosyjskiego klas 6-8

Ewa Korszeń

marzec

Konkurs na plakat „Podróż po Rosji”

Ewa Korszeń

marzec

Konkurs na plakat „Podróż po Wielkiej Brytanii” dla klas 4-8

Iwona Szepeta

marzec

Przegląd piosenki i rymowanki angielskiej w klasach 1-3 „Let’s sing a song”

Aneta Najdyhor

 

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli zespołu matematyczno - przyrodniczego:

Lp.

Miesiąc

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne

1.

wrzesień/październik

„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”- konkurs plastyczny związany z  akcją „Sprzątanie świata”

 G. Skrzyńska

2.

październik

Konkurs plastyczny „Dyniowy model Ziemi” (klasy 5 - 7)

 I. Marczewska

3.

luty/ marzec

Gminny konkurs matematyczny „Mistrz rachunków”

D. Jeruzalska,

D. Michalczuk,

D. Nazarewicz,

E. Nazarewicz

 I. Marczewska

Konkurs wiedzy geograficznej „Globus” (klasy 7 - 8)

 4.

marzec

Konkurs wiedzy ekologicznej

A. Filipiuk, G. Skrzyńska

D. Łaska

D. Jeruzalska,

D. Michalczuk

D. Nazarewicz,

E. Nazarewicz

Konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny”

 Konkurs plastyczny  „Plakat  promujący  Dzień Matematyki”

5.

kwiecień

Konkurs rękodzielniczy „Dzieła sztuki z odpadów”

D. Jeruzalska,

A. Filipiuk,
E. Derlukiewicz-Rusek,

G. Skrzyńska

Międzyszkolny konkurs fotograficzny „ Zjawiska fizyczne wokół nas”

  

 A. Tremeska

 I. Marczewska

Konkurs wiedzy geograficznej „Globus”

6.

kwiecień - czerwiec

Szkolny konkurs zbiórki surowców wtórnych

 A. Filipiuk,

  D. Jeruzalska,

  E. Derlukiewicz - Rusek,

  G. Skrzyńska

7.

maj

Konkurs profilaktyczny „Jestem niezależny”

G. Skrzyńska,

D. Jeruzalska

G. Skrzyńska,

D. Jeruzalska

D. Jeruzalska

 I. Marczewska

A. Filipiuk

Konkurs plastyczny „Zdrowo jem – zdrowo żyję”

Konkurs rękodzielniczy „Piramida żywieniowa” (klasy 4)

Konkurs plastyczny „Krajobrazy świata w miniaturę” (diorama, klasy 5 - 6)

Konkurs wiedzy dla uczniów klas 7 „Czy znam swój organizm?”

 

Informacje o konkursach – luty 2021:

1) VI Konkurs Historyczny Patria Nostra

https://konkurs-patrianostra.pl/

2) X edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

https://fkw.edu.pl/rozpoczyna-sie-x-ogolnopolskiego-konkursu-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni/

3) IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Science Movie”

https://www.kuratorium.lublin.pl/pliki/akt/id_11021/zal/Regulamin%20konkursu%20Science%20Movie%202021.pdf

4) XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

https://pro-life.pl/xvii-ogolnopolski-konkurs-dla-mlodziezy-pomoz-ocalic-zycie-bezbronnemu-o-nagrode-i

5) VIII Ogólnopolski Konkurs o ks. Stanisławie Konarskim

https://www.kuratorium.lublin.pl/pliki/akt/id_10989/zal/Regulamin%2Bkarta_zgloszenia.pdf

6) XXI Ogólnopolski Konkurs literacko-plastycznym Stefan Kardynał Wyszyński –Prymas Tysiąclecia naszym Patronem pod hasłem: „SPOŁECZNA KRUCJATA MIŁOŚCI”

https://www.kuratorium.lublin.pl/pliki/akt/id_10961/zal/REGULAMIN%202021%20-%20Spo%B3eczna%20Krucjata%20Mi%B3o%9Cci.pdf

7) I Ogólnopolski Konkurs ENERGIA A ŚRODOWISKO

http://zs2.szczecin.pl/technikum/aktualnosci/I-Ogolnopolski-Konkurs-ENERGIA-A-SRODOWISKO_1671

8) OGÓLNOPOLSKI KONKURS „Pięknego czytania prozy w języku angielskim” dla klas IV-VI (szczegóły u nauczycieli języka angielskiego)