Harmonogram Konkursów szkolnych zaplanowanych przez nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach na rok szkolny 2020/2021

Informacja o konkursach - listopad 2023

  1. XXIX edycja Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Odbiór kodów.

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13043

  1. Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej „Święty Jan Paweł II – Radosne Oblicze”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13044

  1. Konkurs „Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13051

  1. Przedsięwzięcia edukacyjne Narodowego Centrum Badań Jądrowych

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13057

  1. Konkurs dla opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13060

  1. Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „Legendarny Lublin”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13065

  1. VI Wojewódzki Konkurs Świąteczny „Najpiękniejsza bombka choinkowa”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13066

  1. X Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej KL Ravensbrück

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13077

  1. XIII Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II „Złota Maska”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13085

  1. III Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13086

Informacja o konkursach - październik 2023

  1. Aleksandra Piłsudska na tle historii Polek 1905-1939

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12982

  1. Konkurs o lekturach ,,Myślę więc czytam – czytam więc myślę 2023”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12989

  1. Konkurs „Nie marnuj żywności.Szkoda planety!”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12991

  1. Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..." - XXIX edycja.

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12992

  1. Międzynarodowy konkurs plastyczny "Psie troski"

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12993

  1. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13002

  1. Konkurs "Nieopowiedziane historie cywili"

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13003

  1. XIII Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13020

  1. Ogólnopolski Konkurs Literacki „Mistrz bajek i komedii – Aleksander Fredro”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13021

  1. "Żywe lekcje historii"

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13012

  1. XX Przegląd Prac Plastycznych „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13022

     12. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13025

     13. IX Ogólnopolski konkurs charytatywny „Ile waży św. Mikołaj?”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13027

      14. Turniej Szachowy Instytutu Pamięci Narodowej

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13031

       15. VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Polska moja Ojczyzna”

https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=13038

Informacja o konkursach - wrzesień 2023

  1. Konkurs „Mapa bogactwa bioróżnorodności wsi”
    Kuratorium Oświaty w Lublinie
  1. Konkurs plastyczny pn. „Odpoczywaj na wsi”
    Kuratorium Oświaty w Lublinie
  1. XXI edycja Konkursu na pracę pisemną dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych
    Kuratorium Oświaty w Lublinie
  1. Międzynarodowy konkurs kosmiczny CanSat 2023/2024
    Kuratorium Oświaty w Lublinie
  1. Projekt „Poczuj – od dźwięku do emocji”
    Kuratorium Oświaty w Lublinie
  1. Akcja edukacyjna pn. „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”
    Kuratorium Oświaty w Lublinie
  2. Konkurs plastyczny "Nadzieja z dala od domu" - zaproszenie do udziału
    https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12937
  3. XI Lubelski Konkurs Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat
    https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12939 
  4. Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Wyraź to w PIXEL-Ach!"
    https://kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=12949

Konkursy szkolne zaplanowane przez nauczycieli
Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach
na rok szkolny 2022/2023

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli przedszkola:

L.p.

Miesiąc

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne

1.      

październik

Konkurs plastyczny “W październiku, w październiku drepczą jeże po gaiku...”

K. Szydłowska
B. Ignatowska

2.      

luty

Konkurs plastyczny “Zimowy krajobraz”

E. Dekiert
A. Onisiewicz

3.      

marzec

„Łamigłówki małej główki” – konkurs matematyczny dla 5-6 latków

E. Karpowicz
A. Garbatiuk

4.      

marzec

„Małe smyki recytują ulubione wierszyki” – konkurs recytatorski

B.Ignatowska
K.Szydłowska

5.      

marzec

Konkurs plastyczny z języka angielskiego „My favourite animal”

I. Szepeta

6.      

marzec

Konkurs plastyczny “Palma wielkanocna”.

A. Zydlewska

7.      

maj

Konkurs plastyczny “Moja rodzina”

E. Karpowicz
A. Garbatiuk

8.      

czerwiec

„Bezpieczny przedszkolak” – turniej wiedzy o bezpieczeństwie

A. Zydlewska

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli klas I-III:

Lp.

Miesiąc

 Nazwa konkursu 

Osoby odpowiedzialne

1.        

październik

Szkolny konkurs plastyczny “Roztańczona jesień”   

A.     Panasiuk

2.        

luty

Szkolny konkurs plastyczny “Bezpieczne zabawy zimowe”. 

A. Dołęgowska 
W. Kozaczuk

3.        

kwiecień

Szkolny Konkurs Plastyczny “Wiosna wokół nas”

W. Kozaczuk

4.        

kwiecień

V Gminny Konkurs Piosenki Ludowej “Na ludowo zaśpiewajmy” dla klas I- III 

 A. Panasiuk 

5.        

maj

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas I - III 

W. Kozaczuk 
A. Dołęgowska 

6.        

maj

Gminny Konkurs Pięknego Czytania 

M. Rogoźnicka

7.        

maj

Szkolny konkurs ortograficzny „Mistrz ortografii klas III”. 

M. Rogoźnicka 

8.        

maj

Szkolny konkurs “Najpiękniejszy zeszyt”

A. Panasiuk 

 

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli zespołu humanistycznego:

Lp Miesiąc Nazwa konkursu Osoby odpowiedzialne

1.      

październik

Szkolny Konkurs Gramatyczny  dla Klas VII-VIII.

Elżbieta Bielecka
Elżbieta Kapłan
Teresa Paszkowska

 2.

grudzień

XII Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy.

nauczyciele katecheci

 3.

styczeń

Szkolny Konkurs Wiedzy o Unitach Podlaskich

Aldona Onisiewicz

 4.

luty

Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej

nauczyciele katecheci

 5.

luty

Szkolny Konkurs Znajomości Historii Łomazy

Aldona Onisiewicz
Bogumiła Wińska

 6.

marzec

IV Gminny Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

Beata Piotrowska

 7.

marzec

Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiosenne  recytowanie”

Teresa Paszkowska
Elżbieta Kapłan

 8.

marzec

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

katecheci

 9.

marzec

„Kim jest osoba na zdjęciu”- konkurs czytelniczy dla klas IV-VIII

Nauczyciele biblioteki

10.   

kwiecień

Szkolny Konkurs pt. „Kto najlepiej poznał mity”

Elżbieta Bielecka
Teresa Paszkowska

11.   

kwiecień

Szkolny Konkurs dla Klas IV-VI

( krótka forma wypowiedzi)

Dorota Biesiada
Elżbieta Bielecka
Anna Łojewska

 12.

maj

Konkurs Ortograficzny- Mistrz Ortografii.

Teresa Paszkowska
Elżbieta Kapłan

 13.

maj

Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „To nie jest takie trudne” klasy IV-VIII

Teresa Paszkowska
Elżbieta Kapłan
Elżbieta Bielecka
Anna Łojewska
Dorota Biesiada

 

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli zespołu języków obcych:

L.p.

Miesiąc

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne

1.      

listopad

Konkurs na plakat „Symbole Wielkiej Brytanii” dla klas IV-VIII

Iwona Szepeta

2.      

listopad

Konkurs kaligraficzny dla klas IV

“Cyrylica?- to proste!"

 Ewa Korszeń

3.      

grudzień

“A Letter to Santa Claus” konkurs językowo-plastyczny dla klas IV-VIII

Ewa Prokopiuk

4.      

styczeń

Szkolny konkurs z języka angielskiego “The English Language Contest”

Ewa Prokopiuk

5.      

luty

Konkurs na komiks w języku angielskim „My English comic” dla klas IV-VIII

Iwona Szepeta

6.      

luty

Konkurs leksykalno-gramatyczny dla klas V-VI i VII- VIII "Mistrz języka rosyjskiego"

Ewa Korszeń

7.      

luty

Szkolne dyktando z języka rosyjskiego dla klas V-VIII

Ewa Korszeń

8.      

marzec

Przegląd piosenki i rymowanki angielskiej w klasach I-III „Let’s sing a song”

Aneta Najdyhor

9.      

maj

Szkolny konkurs literowania dla klas trzecich

Aneta Najdyhor

10.   

maj

Konkurs plastyczny “My favourite word” klasy 1-3

Aneta Najdyhor

 

Konkursy zaplanowane przez nauczycieli zespołu matematyczno - przyrodniczego:

Lp.

Miesiąc

Nazwa konkursu

Osoby odpowiedzialne

1.      

wrzesień/październik

Konkurs plastyczny związany z akcją “Sprzątanie świata”

G. Skrzyńska,
D. Jeruzalska

2.      

listopad/grudzień

Konkurs profilaktyczny

G. Skrzyńska,
D. Jeruzalska

3.      

listopad/grudzień

Konkurs plastyczny “Leporello matematyczne”

D. Jeruzalska,
D. Michalczuk,
D. Nazarewicz

4.      

luty/ marzec

Gminny konkurs matematyczny „Mistrz rachunków”

D. Jeruzalska,
D. Michalczuk,
D. Nazarewicz,

5.      

marzec

Konkurs wiedzy ekologicznej

D. Jeruzalska, 
G. Skrzyńska

6.      

kwiecień

Ekologiczny konkurs rękodzielniczy

D. Jeruzalska,
E. Derlukiewicz-Rusek,
G. Skrzyńska

7.      

kwiecień - maj

Piramida żywieniowa- model 3D (klasy 4)

D.Jeruzalska

8.      

kwiecień - czerwiec

Szkolny konkurs zbiórki surowców wtórnych

D. Jeruzalska,
E. Derlukiewicz - Rusek,
G. Skrzyńska

9.      

maj

Konkurs plastyczny „Zdrowy styl życia”

G. Skrzyńska,

 

Opracowała:
Iwona Szepeta