Pierwszy Dzień Wiosny – zielony dzień w przedszkolu

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających kwiatów. We czwartek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tą kolorową porą roku. Były wiosenne zagadki, zabawy plastyczne oraz czytanka o tradycji witania wiosny. Jednak największą atrakcją  dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy aby poszukać oznak wiosny w przyrodzie Dzieci radośnie maszerowały  w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna. Podczas przemarszu obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

   

Konkurs recytatorski „Małe smyki recytują ulubione wierszyki”

15.03.2024r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pt. „Małe smyki recytują ulubione wierszyki”
Cele konkursu:
- zainteresowanie dzieci poezją,
- rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności,
- zachęcanie do występów na scenie,
- uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Do konkursu przystąpiło osiemnaścioro dzieci z sześciu grup przedszkolnych. Dzieci recytowały wiersze różnych autorów, między innymi: Jana Brzechwy Juliana Tuwima, Marii Kownackiej, Ludwika Jerzego Kerna, Doroty Gellner i innych.
Komisja:
1.  Pani Elżbieta Kapłan
2.  Pani Iwona Kożuchowska
 wyłoniła następujących laureatów:
Kategoria 3 – 4 –latki
I miejsce – Wiktor Łukaszuk „Bocian” J.Mazurkiewicz
II miejsce – Stanisław Bębas „Panie Wietrze” L.J.Kern
III miejsce – Kalina Jakubiuk „Idzie niebo” E.Szelburg - Zarembina
Kategoria 5 – latki:
I miejsce - Szymon Ziętecki „Panie Wietrze” L.J.Kern
II miejsce – Michalina Wołosowicz „Wiosenny czarodziej” D.Gellner
II miejsce – Joanna Telaczyńska „Wiosenne Porządki” J.Brzechwa
III miejsce - Aniela Kozak „Entliczek pentliczek” J.Brzechwa
Kategoria 6 – latki:
I miejsce – Antonina Szudejko – Kosiorek „Okulary” J.Tuwim
I miejsce – Marianna Szudejko – Kosiorek „Koziołeczek” J.Brzechwa
II miejsce – Natalia Łukaszuk – „Samochwała” J.Brzechwa
III miejsce – Kacper Malewicz – „Pstryk” J.Tuwim
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników.

  

Świąteczny czas....

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment  -  Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły świąteczne potrawy przygotowane przez rodziców przy pięknie udekorowanym stole. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

Pejzaż zimowy

,,PEJZAŻ ZIMOWY”

Już wkrótce wiosna, a więc najwyższy czas rozstrzygnąć zimowy konkurs plastyczny. W styczniu zaprosiliśmy wszystkie dzieci z Przedszkola Samorządowego w Łomazach do
wzięcia udziału konkursie pt. ,, Pejzaż zimowy”. Od 15 lutego do 08 marca 2024 r. na przedszkolnym korytarzu mogliśmy podziwiać piękne zimowe pejzaże, wykonane przez naszych uzdolnionych przedszkolaków. Na wystawie znalazło się 16 prac, wykonanych przez dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Opiekunem konkursu była Pani Ewa Dekiert.
Celem uczestnictwa w konkursowych zmaganiach było rozwijanie zdolności oraz umiejętności artystycznych dzieci, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego. Prace były przepiękne, przez co jury miało trudne zadanie do spełnienia, aby wyłonić zwycięzców. W związku z tym jury postanowiło, że wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy za udział konkursie.
29 lutego 2024r. w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu. Pani dyrektor Bogumiła Wińska wręczyła autorom prac pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom, którzy podjęli próbę artystycznego zmierzenia się z tematem zimy. Życzymy dalszych sukcesów w plastycznej przygodzie.

 

Mikołaj w przedszkolu

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły i rozmowny. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wiersze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie,
a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!