wycieczka

Wycieczka do Stajni AGORA

5 czerwca 6 – latki z grupy Biedronki pod opieką p. Barbary Ignatowskiej i p. Krystyny Szydłowskiej wybrały się na wycieczkę do Stajni AGORA w Woli Dubowskiej. Celem wyjazdu było poznawanie zwierząt ich środowiska życia, poszerzenie wiedzy przyrodniczej, promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, kształtowanie wrażliwości i szacunku do zwierząt oraz doskonała zabawa na świeżym powietrzu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały stajnię i boksy, w których znajdowały się konie. Dowiedziały się w jaki sposób o nie dbać, karmić oraz utrzymać w dobrej kondycji i zdrowiu. Dzieci mogły zobaczyć jak wyczyścić konia i przygotować do jazdy. Największą atrakcją była przejażdżka na koniu pod okiem instruktora. Pełna emocji i wspaniałych wrażeń wycieczka zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez mamy: Poli, Piotrusia i Igi, którym bardzo dziekujemy za pomoc.
Serdecznie dziękujemy właścicielom stajni za interesujące zajęcia, które na długo zapadną nam w pamięci.

Wycieczka

Wycieczka do Minizooparku w miejscowości Walim

Dzieci z grupy „Rybki” i „Motylki”  07.06.2024r. uczestniczyły w  wycieczce do Minizooparku w miejscowości Walim. Wyjazd był okazją do bliższego poznania świata zwierząt. Czekały tam na nas: lemury, małpki, alpaki, kot serwal, wielbłąd, rozkrzyczane papugi, żurawie, strusie, pawie, strachliwy kangur, żółwie, kozy, króliczki piranie, a nawet nietoperze! Dzieci
z nieskrywaną radością nawiązywały przyjaźnie z egzotycznymi zwierzętami. Niektórzy nawet odważyli się je nakarmić i pogłaskać. Dodatkową atrakcją odwiedzonego miejsca były dmuchańce, plac zabaw  i park linowy. Sądząc po minach i relacjach dzieci, wyjazd był bardzo udany. Z przyjemnością odwiedzimy to miejsce jeszcze raz :)
Dziękujemy Pani Iwonie Kożuchowskiej i Pani Beacie Szostakiewicz za pomoc
w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas emocjonującej wycieczki.
Zapraszamy do galerii zdjęć! 

 

Konkurs

Konkurs plastyczny „Mamo, tato nie pal przy mnie” rozstrzygnięty!

Konkurs został zorganizowany w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”, którego celem było promowanie i kształtowanie  wśród dzieci właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych. Konkurs skierowany był do wszystkich dzieci przedszkolnych
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnikom konkursu gratulujemy.
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców ZPO w Łomazach oraz przez Panią Monikę Jaroszuk z Green Infrastruktura Sp. zo.o. Dziękujemy.
Słowa podziękowania kierujemy również do Rodziców, którzy wspierali dzieci w ich twórczej pracy.  

 

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

We wtorek 28 maja z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu zagościła miła niespodzianka dla dzieci. Dzięki Radzie Rodziców na placu szkolnym pojawiły się dmuchańce. Beztroskiej zabawie dały się porwać wszystkie dzieci.
Zabawa na dmuchańcach jest cennym narzędziem do rozwijania koordynacji i zdolności motorycznych. Wszyscy świetnie się bawili, szkoda, że tak krótko. Każdy przedszkolak otrzymał psa, kota albo miecz zrobiony z balona.

  

Pierwszy Dzień Wiosny – zielony dzień w przedszkolu

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających kwiatów. We czwartek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tą kolorową porą roku. Były wiosenne zagadki, zabawy plastyczne oraz czytanka o tradycji witania wiosny. Jednak największą atrakcją  dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy aby poszukać oznak wiosny w przyrodzie Dzieci radośnie maszerowały  w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna. Podczas przemarszu obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.