Szanowni Rodzice

Informujemy, że w dniu 01.07.2022r. w sekretariacie szkoły (tel. 83 3417 536) będą udostępnione listy dzieci przyjętych do poszczególnych grup przedszkolnych na rok szkolny 2022/2023.
reklama a informacja scaled

Minął kolejny rok szkolny…

 „…Uśmiech jest mową duszy. Gdy słowa nie pomogą, uśmiech serce poruszy.”” Życząc udanych wakacji, tymi słowami dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Bogumiła Wińska zakończyła uroczystość, która w większości kojarzy się głównie z otrzymaniem świadectwa z promocją do następnej klasy. Zanim to jednak nastąpiło uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczestniczyli we mszy świętej dziękczynnej za kończący się rok szkolny 2021/2022. Na szczęście czas pandemii minął i tradycyjnie wszyscy razem po mszy mogliśmy spotkać się w hali sportowej, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Słowami z naszej epopei narodowej „Poloneza czas zacząć…”,  dyrektor Bogumiła Wińska zaprosiła na parkiet tegorocznych absolwentów. Widok młodzieży dostojnie tańczącej poloneza zawsze wzbudza zachwyt i wiele emocji zarówno wśród rodziców, jak i nauczycieli Od wielu już lat tradycyjnie do jego wykonania przygotowuje uczniów najstarszych klas pani Marta Bednaruk – Bańkowska. Występ absolwentów mogli podziwiać oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli oczywiście zaproszeni goście. Wśród nich:

 • wójt gminy Łomazy – Jerzy Czyżewski,
 • proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach kanonik Adam Kamecki,,
 • kierownik placówki terenowej KRUS w Białej Podlaskiej - Marek Uściński,
 • przewodniczący Rady Gminy Łomazy- Andrzej Wiński,
 • przewodnicząca Rady Rodziców - Anna Marciniuk,
 • wiceprzewodnicząca Rady Rodziców –Monika Jaroszuk,
 • prezes Gminnej Spółdzielni - Tadeusz Bańkowski,
 • dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury - Ryszard Bielecki,
 • przedstawiciele OSP - Romana Stanilewicza i Grzegorza Tereszczuka,
 • przedstawiciele Rady Gminy Łomazy.

Powitawszy gości, dyrektor Bogumiła Wińska oddała głos najstarszemu rocznikowi uczniów. Nastąpił podniosły moment - przyrzeczenie absolwentów. Następnie sztandar szkoły  został uroczyście przekazany nowemu pocztowi sztandarowemu. Bycie członkiem pocztu to dla ucznia zaszczyt, honor, ale i wielka odpowiedzialność.

Potem głos zabrała dyrektor szkoły, która starała się na początku  swojego wystąpienia podsumować rok wytężonej pracy. Wspomniała o tym wszystkim, co przyczyniło się do poprawy warunków pracy i nauki, w tym remonty, modernizacje, zakup nowego sprzętu i pomocy dydaktycznych. Rok szkolny 2021/2022 obfitował w ważne wydarzenia i konkursy, w których uczestniczyli uczniowie naszej placówki. Świadczą o tym, czekające na prezydialnym stole nagrody, wyróżnienia i podziękowania. Zanim rozpoczęło się wręczanie nagród, pani dyrektor podziękowała nauczycielom, wychowawcom i pedagogom za bardzo ciężką całoroczną pracę włożoną w wychowanie i uczenie młodego człowieka. Ten trud i zaangażowanie zaowocowało wieloma wspaniałymi sukcesami naszych wychowanków. Należą do nich:              

 • tytuł najaktywniejszej szkoły (1 z 10 na całą Polskę) w projekcie Otwarta Firma 2021, koordynowanym przez p. Monikę Trochonowicz i p. Małgorzatę Szewczyk;
 • organizacja w naszej szkole powiatowych zawodów BRD, w których drużyny przygotowywane przez p. Dorotę Łaską zajęły II i III miejsce;
 • wyróżnienie za pracę zbiorową całej klasy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mapa małej ojczyzny – zagrożone gatunki zwierząt” – klasa III a p. Wiesławy Kozaczuk;
 • III i V miejsce w ogólnopolskim halowym turnieju piłki nożnej chłopców rocznik 2012 i 2013 – DAR CUP – drużyny prowadzone przez  Ireneusza Korszenia;
 • V miejsce w ogólnopolskim halowym turnieju piłki nożnej chłopców rocznik 2011, 2013 - WINTER LOBOS CUP - drużyna przygotowywana przez Ireneusza Korszenia;
 • I miejsce w Wojewódzkim turnieju Piłkarzyków – chłopcy rocznik 2011 - p. Ireneusz Korszeń;
 • II miejsce w finale powiatu w Igrzyskach Dzieci w piłce nożnej chłopców- drużyna p. Marka Prokopiuka.

Do najważniejszych osiągnięć uczniów i przygotowujących ich nauczycieli możemy zaliczyć:

 

Czytaj więcej: Minął kolejny rok szkolny…

„Pożegnanie przedszkola przez starszaków”.

„Każda bajka ma swój koniec, ale w życiu każdy koniec, to nowy początek”

Dzień 22.06. 2022r. dla innych był to zwykły dzień, ale dla nas był on wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy i niekłamanych wzruszeń, bowiem w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość - „Pożegnanie przedszkola przez starszaków”.

Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań nauczycielek. Skończył się bowiem 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci z maluszków, zagubionych
i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek: pani Barbary Ignatowskiej i pani Krystyny Szydłowskiej przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, tańce
i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez Radę Rodziców. Były także życzenia i podziękowania ze strony pani Dyrektor Bogumiły Wińskiej, Wójta Gminy Łomazy pana Jerzego Czyżewskiego oraz Przewodniczącej Rady Rodziców pani Anny Marciniuk. Nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć, aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia.

 Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie. Dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.  

6 – LATKI W KINIE

Dnia 23 czerwca grupy przedszkolne: „Biedronki” oraz „Pszczółki” wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę autokarową do kina Merkury w Białej Podlaskiej . Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Jeżyk i przyjaciele”. Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodniają, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.
Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się w drogę powrotną. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem, iż film się spodobał. Zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
Celem wycieczki do kina było nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale także wdrażanie do właściwych zachowań, rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.
W czasie wycieczki przedszkolaki mogły przeżywać radosne chwile, stwarzać sytuacje sprzyjające umacnianiu przyjacielskich i koleżeńskich relacji, okazywać sobie uprzejmość i serdeczność we wspólnym obcowaniu.

Przedstawienie teatralne

Dnia 14.06.2022 r. uczniowie klasy I a zaprezentowali dzieciom z klas I-III oraz rodzicom przedstawienie pt. „Nie ma tego złego…”, które przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Bieleckiej. Aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w postacie z baśni, wzbudzając dużo emocji. Wszystkim widzom bardzo podobała się inscenizacja. Gra aktorów oraz piękne stroje i rekwizyty  nagrodzone zostały gromkimi brawami.
Po przedstawieniu został podsumowany szkolny konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT. Pani Dyrektor Bogumiła Wińska wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom.

 1. w kategorii klas 
  I miejsce – Julia Cichowska, IB i Natalia Adamczuk, IA
 2. w kategorii klas II
  I miejsce – Anna Karpowicz IIB
 3. w kategorii klas III
  I miejsce – Wojciech Głowacki IIIA

Gratulujemy!

 

Bezpieczne wakacje

Czerwiec niesie nam wakacje, a wakacje to atrakcje. Czasem nawet ciut szaleństwa, lecz  w granicach bezpieczeństwa, które jest bardzo ważną sprawą i każdy o tym musi pamiętać. W związku z tym w środę 21.06.2022r. w szkole odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Uczniowie z klasy 2a i 3a, pod kierunkiem wychowawców Doroty Derlukiewicz i Wiesławy Kozaczuk, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas letniego wypoczynku  w górach, nad wodą, w lesie, w trakcie spacerów i zabaw oraz w kontakcie z osobami nieznajomymi.
Po apelu odbyło się spotkanie z pracownikiem Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – oddział w Wisznicach. Pani Małgorzata Meleszczuk przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym i zademonstrowała film edukacyjny pt. „Bezpieczeństwo dzieci na wsi”.
Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętają wysłuchane rady i dostosują się do nich.
W tym dniu nastąpiło też podsumowanie różnych konkursów i wręczenie uczniom nagród.

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje

To był bal!

Czy istnieje lepszy sposób dla ósmoklasistów na pożegnanie się ze sobą niż bal absolwenta?  Zapewne tak, ale dla naszych ósmoklasistów bal, który odbył się 9 czerwca był tym najlepszym. Piękna pogoda pozwoliła na rozpoczęcie imprezy polonezem na  świeżym powietrzu. Następnym punktem programu była sesja zdjęciowa w której wzięli udział uśmiechnięci uczniowie, wychowawcy, dyrekcja szkoły a potem także rodzice. Co było potem? Tego nie trzeba już opisywać, wystarczy obejrzeć zdjęcia;)