WYCIECZKA DO KINA

W dniu 9 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. 1a i oddziału 6 latków B  pod opieką p. Aleksandry Dołęgowskiej, p. Barbary Ignatowskiej i p. Elżbiety Kapłan, wybrali się do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film pt. „Katak. Podwodna przygoda”. Celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz wdrażanie do właściwego rozumienia wartości  takich jak: dobro, prawda i przyjaźń. Podczas seansu panowała wspaniała atmosfera, a wszyscy uczestnicy zachowywali się wzorowo. Po zakończonym seansie udaliśmy się do autokaru. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu, który wywarł na dzieciach ogromne wrażenie i z pewnością pozostanie w ich pamięci.

Wyjazd był sponsorowany przez Radę Rodziców w ramach nagrody za 100% wpłat składek na Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy.
 

Gminny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Let’s Sing a Song”

27 marca 2024r. w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się Gminny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Let’s Sing a Song”. W Przeglądzie brali udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach oraz Szkoły Podstawowej w Huszczy. Główne cele Przeglądu to:

 1. Propagowanie piosenek oraz rymowanek anglojęzycznych wśród uczniów.
 2. Doskonalenie umiejętności językowych uczniów.
 3. Wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego.

Po wcześniejszych wewnątrzszkolnych eliminacjach do tegorocznej edycji przystąpiło 10  uczniów: Julia Łojewska kl.III, Aleksandra Mirońska kl.I, Kornelia Rząd kl.III ze Szkoły Podstawowej w Huszczy oraz Weronika Jabłońska kl. IIIb, Michalina Kożuchowska kl.IIIa, Antoni Miroński kl.IIIb, Natalia Szatałowicz kl.IIIa, Zofia Wołosowicz kl.IIIa, Maja Wysocka kl.IIb i Marianna Ziętecka kl.IIa ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach.  

Jury w składzie: pan Paweł Tokarski, pani Joanna Kowalik oraz pani Ewa Korszeń, oceniało warunki głosowe, dykcję, muzykalność, poprawność gramatyczną oraz ogólny wyraz artystyczny.  Decyzją jury: pierwsze miejsca ex aequo zajęły Aleksandra Mirońska i Zofia Wołosowicz; drugie miejsca ex aequo zajęły Kornelia Rząd i Maja Wysocka; trzecie miejsca również ex aequo zajęły Julia Łojewska oraz Marianna Ziętecka.

Laureaci oraz uczestnicy Przeglądu otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach pani Bogumiły Wińskiej pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZPO w Łomazach oraz wydawnictwo Macmillan Polska. Serdecznie gratulujemy!
 

Anastazja jedną z najlepszych w Polsce...

Z ogromną radością ogłaszamy, że po raz kolejny uczennica naszej szkoły została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

Anastazja Wołosowicz - uczennica klasy V a zajęła II miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie dla młodzieży „Pomóż ocalić życie bezdomnemu” im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, za pracę zatytułowaną „Nie lękaj się, bo jestem z TOBĄ”.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 6 kwietnia 2024r., podczas 44 Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka  na Jasną Gorę.

Statystyki XX edycji konkursu:
1021 zgłoszeń
Literackich - 175
Plastycznych - 774
Multimedialnych -72

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
  


Emilia Trochonowicz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików w Taekwon-Do

W sobotę 6 kwietnia 2024r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików w Taekwon-Do. Uczennica klasy 8 Emilia Trochonowicz spisała się bardzo dobrze w walkach. W swojej kategorii wagowej wywalczyła brązowy medal. W zawodach brał udział również Filip Kościuczyk w kategorii wiekowej młodzika, zdobywając doświadczenie na zawodach tej rangi. Zapisy do nowych grup treningowych już we wrześniu. Więcej szczegółów na profilu Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach.
  

LAUREACI I ETAPU KONKURSU HISTORYCZNEGO „Mój region”

22 marca 2024r. w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbył się I etap Konkursu Historycznego ‘MÓJ REGION”. Uczniowie naszej szkoły:

 1. Laura Cybulska kl. VI a
 2. Piotr Bańkowski kl. VI b
 3. Lena Rusek VI a
 4. Krystian Czeranowski kl. VI b
 5. Jakub Głowacki kl. V a
 6. Zuzanna Szatałowicz kl. V a

pod opieką p. dyrektor Bogumiły Wińskiej wzięli udział w konkursie uzyskując tytuł  laureata I etapu. Konkurs organizowany jest pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Białej Podlaskiej. W konkursie wzięło udział 65 uczniów z 13 szkół z terenu powiatu bialskiego.

Z dumą informujemy, że wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Uzyskując tytuł laureata I etapu w ramach nagrody a zarazem przygotowania do kolejnego etapu, wezmą udział w wycieczce po regionie zorganizowanej przez muzeum. GRATULUJEMY
  

Zainteresowania uczniów klas 5 w języku rosyjskim

Uczniowie klas piątych na lekcjach języka rosyjskiego opowiadali o swoim hobby. Okazało się, że piątoklasiści mają wiele ciekawych zainteresowań: zwierzęta, książki, gra na instrumentach, śpiewanie, podróże, gimnastyka artystyczna, piłka nożna, taekwon-do, rzeźbienie w drewnie, wędkarstwo i wiele innych. Lekcje były znakomitą okazją do zaprezentowania swoich talentów i pasji. Uczniowie wykazali się również wspaniałymi umiejętnościami językowymi. Gratulacje!
  

Konkursy z języka rosyjskiego

W naszej szkole odbyły się 3 konkursy z języka rosyjskiego. Wzięło w nich udział ponad 40 uczniów. Dyplomy i nagrody zostały wręczone 21 marca podczas Szkolnego Dnia Poligloty.

Wyniki konkursów: Konkursie kaligraficzny „Cyrylica? – to proste!”.

 1. Zuzanna Wołosowicz
 2. Krzysztof Sinkiewicz
 3. Franciszek Żukowski

Szkolny konkurs „Dyktando z języka rosyjskiego”.

Kategoria V-VI

 1. Roman Bandziuk i Weronika Wójtowicz
 2. Aleksandra Szudejko
 3.  Alicja Maciejewska

Kategoria VII-VIII

 1. Olena Veherinska i Agnieszka Bandzarewicz
 2. Marlena Hołownia
 3. Zuzanna Telaczyńska

Wyróżnienie: Wiktoria Szyndler

Szkolny konkurs „Mistrz Języka Rosyjskiego”.

Kategoria V-VI

 1. Roman Bandziuk i Anastazja Wołosowicz
 2. Aleksandra Szudejko
 3. Lena Rusek

Kategoria VII-VIII

 1. Olena Veherinska i Agnieszka Bandzarewicz
 2. Alicja Adamczuk
 3. Marlena Hołownia

Wyróżnienie: Michał Tokarski

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!