Zbiórka na rzecz osob potrzebujacych

W dniach 13-17 listopada odbędzie sie w naszej szkole zbiórka na rzecz osób potrzebujących pomocy w ramach VII Światowego Dnia Ubogich. Zbieramy środki czystości i kosmetyki. Szczegóły znajdują się na plakacie. Zbiórka przeprowadzona jest na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach przez Szkolne Koło Caritas. Pamietajmy. WARTO POMAGAĆ.

 

„Niepodległość znaczy wolność – słowa najpiękniejsze…”

Uroczystość szkolna upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. W akademii uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach pan Ryszard Bielecki i przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Marciniuk. Na początku cała społeczność szkolna zebrana  w hali sportowej punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewała hymn narodowy. Tym samym kolejny już raz dołączyliśmy do grona szkół biorących udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2023. Słowa „Mazurka Dąbrowskiego” donośnie  wybrzmiewały w murach łomaskiej szkoły. Część artystyczną rozpoczęła etiuda taneczna nawiązująca do ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Przepiękne, przemawiające do wyobraźni wykonanie, wymowne gesty, ruch oraz kostiumy wywarły na widzach ogromne wrażenie i wzbudziły zasłużony aplauz. Uczniowie przypomnieli długą drogę do niepodległości naszej ojczyzny poprzez wiersze znanych poetów i piosenki. Kiedy obchodzimy rocznicę Polski Niepodległej, pamiętamy o Tych, którzy zachowali wiarę w odrodzenie Państwa Polskiego, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli. Dyrektor szkoły pani Bogumiła Wińska w swoim przemówieniu podkreśliła, że człowiek tylko wtedy czuje się naprawdę wolny, kiedy może żyć, rozwijać się i mieszkać w swoim kraju. Natomiast losy ojczyzny zależą w dużej mierze od przyszłych pokoleń. Trzeba doceniać to, że mamy wolność i możemy ją świętować. Wystąpienie zakończyła słowami kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Musicie ducha hartować, aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny”. Podkreślając znaczenie patriotycznej postawy, zachęciła do wywieszenia flagi oraz uczestnictwa w gminnych obchodach Święta Niepodległości, które odbędą się nazajutrz.

 

Pomogły uwolnić Orlątko...

08 listopada dzieci z klas II-III naszej szkoły obejrzały bajkę teatralną "Orlątko" w wykonaniu Teatru Banasiów z Warszawy.  Bajka ta przygotowana  została z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spektakl zorganizował impresariat artystyczny Bialskiego Centrum Kultury. Bajka w sposób prosty i ciekawy pokazała moment odzyskania przez Polskę niepodległości, angażując w spektakl małych widzów. Razem z Legionem Krasnoludków wszystkie dzieci  recytowały, śpiewały i maszerowały. A wszystko po to, żeby pomóc im w odzyskaniu niepodległości i uwolnieniu uwięzionego Orlątka. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, wczuwały się w akcję i były niezmiernie szczęśliwe po osiągniętym zwycięstwie. Jeszcze długo w drodze powrotnej rozbrzmiewała dziecięcym głosem pieśń "My, Pierwsza Brygada...."

 

Uwaga

Konkurs wiedzy o Gminie Łomazy odbędzie się 8 listopada o godz. 9:30 w sali nr 6 Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach.

409 6500

Noc z duchami w bibliotece

Po kilkuletniej przerwie reaktywowaliśmy Noc w Bibliotece. Tym razem do wspólnej zabawy w nocy z  3 na 4 listopada zaprosiliśmy uczniów klas 6- tych. Dzieciaki wykazały się inteligencją w obliczu piekielnych zagadek, zmysłem orientacji, sprawnością fizyczną, wspaniałą umiejętnością współdziałania w grupie i odwagą wobec zjaw i duchów.
Imprezę zorganizowały panie: Elżbieta Kapłan, Dorota Łaska. Agnieszka Garbatiuk, Iwona Kożuchowska. Dziękujemy wszystkim, którzy wcielili się w role duchów i zjaw.

 

Pan Kleks wciąż zachwyca

Któż z nas nie pamięta pana Kleksa? Postać tę poznali również uczniowie klas czwartych, ponieważ „Akademia pana Kleksa” to jedna z lektur. Po omówieniu chętni przygotowali prace, które nawiązują do tytułowej postaci. Gratulujemy pięknych prac. Jak widzimy pomysłowość nie ma granic.

 

Żegnamy dziś Ciebie Małgosiu...

Jesteśmy tu, bo odeszłaś cicho i bez pożegnania jakbyś nas nie chciała swym odejściem smucić… więc my – cała społeczność szkolna żegnamy dziś Ciebie Małgosiu, żegnamy dobrego człowieka, oddaną swej pracy nauczycielkę i wychowawczynię. Żegnamy na zawsze, bo stamtąd, dokąd odeszłaś, już się nie wraca. To my kiedyś dołączymy do Ciebie. W ciszy, z pokorą i głębszą refleksją stajemy przed majestatem śmierci,  bezradni wobec Boskich wyroków. Zapamiętamy Cię jako człowieka życzliwego, ciepłego, wrażliwego. Byłaś wieloletnią nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole, prawdziwą nauczycielką i wychowawczynią uczniów klas najmłodszych. Przez 28 lat cierpliwie, jak rzeźbiarz, kształtowałaś dzieci na mądrych małych obywateli, wprowadzałaś ich w świat nauki, w szeregi uczniów naszej szkoły. Byłaś wspaniałą koleżanką i sumiennym pracownikiem.
Na zawsze będziesz obecna w naszej Pamięci i we wspomnieniach. Dziękujemy, że byłaś, dziękujemy że mogliśmy z Tobą współpracować. Śpij spokojnie Małgosiu, odpoczywaj, otoczona modlitwą, dobrą myślą o Tobie. W drodze przejścia do wieczności ofiarujemy Ci minutę ciszy i krótką modlitwę dziesiątkiem różańca. Żegnamy Cię z bólem i żalem.  My, których pozostawiłeś, wędrujemy w Twoim kierunku przekonani, że Bóg jest Miłością”.

Spoczywaj w pokoju.