Międzygminne eliminacje w czwórboju lekkoatletycznym.

W środę 26 kwietnia 2023 r. W Wisznicach odbyły się międzygminne eliminacje w czwórboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. Pomimo, że nasi reprezentanci to uczniowie klas czwartych a rywalizowali z uczniami z klas szóstych pokazali wolę walki. Drużyna dziewcząt zajęła miejsce III a chłopcy miejsce IV. Opiekunem obu drużyn był Artur Romaniuk.

Wolność, Naród, Ojczyzna…

W ostatni piątek kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach miała miejsce uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to jedno ze świąt, które na stałe wpisane jest do kalendarza uroczystości szkolnych. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy p. Andrzej Wiński, sekretarz Rady Gminy p. Marianna Łojewska i przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Marciniuk. Jak zaznaczył w swoim wystąpieniu p. A. Wiński, wartości takie jak: wolność wyznania, równość wobec prawa, tolerancja, czy też rządy oparte na woli narodu stały się fundamentem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Dzisiaj powinny być dla nas wzorem do naśladowania. Warto zadać sobie pytania: czy potrafimy kochać swoją Ojczyznę bez względu na wszystko? Czy potrafimy wznieść się ponad poddziałami? Miejmy świadomość, że miłość do Ojczyzny, to nie tylko cześć oddawana symbolom narodowym, nie tylko pamięć o bohaterach, czy uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych. To także miłość i szacunek okazywane naszym bliskim. Potwierdzajmy swoim życiem i postawą, że jesteśmy Polakami i kochamy naszą Ojczyznę. Pani dyrektor Bogumiła Wińska mówiąc o historycznym znaczeniu Konstytucji, tłumaczyła, jak ważne było to, że wtedy - 232 lata temu osamotniona Polska jako naród próbowała się ratować i choć przez 123 lata naszej Ojczyzny nie było na mapie, poczucie polskości i duch narodowy przetrwał. Uczniowie z klasy V a, którzy pięknie zaprezentowali się w części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem p. T. Paszkowskiej, przy pomocy p. G. Kulickiego nawiązywali do słów: wolność, naród, Ojczyzna. Bo wolnym jest ten, kto żyje w wolnym kraju. Naród to my – Polacy żyjący teraz, to także nasi przodkowie, walczący o wolną Polskę. Naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Na zakończenie uroczystości miało miejsce podsumowanie wojewódzkiego konkursu historycznego „Ślady powstania styczniowego – historia i pamięć” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, w którym brali udział uczniowie klas ósmych przygotowani przez p. B. Piotrowską Pani dyrektor wręczając wszystkim pamiątkowe dyplomy. zaznaczyła, że, udział w tego rodzaju konkursie to także wyraz patriotyzmu.


22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

27 kwietnia 2023r. odbyła się w Zespole placówek Oświatowych w Łomazach akademia z okazji Dnia Ziemi, skierowana do uczniów klas IV-VIII. Uczniowie klasy IVA, VA, VIA, VIIIA, VIIIB zaprezentowali montaż słowno-muzyczny wraz
z przedstawieniem „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”.
Młodzież zwróciła uwagę na problem narastającej ilości odpadów. Ukazała jak ogromne znaczenie dla przyrody ma kształtowanie świadomości ekologicznej.
Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna pt. „Ekologia na co dzień”.
Na uroczystości odbyło się również podsumowanie szkolnych konkursów ekologicznych, wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom.


Czytaj więcej: 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

XIII Powiatowe Katyńskie Biegi Przełajowe

20.04.2023r w Terespolu odbyły się XIII Katyńskie Biegi Przełajowe z udziałem reprezentantów naszej szkoły. Drużynowo zajęliśmy II miejsce zdobywając 40 pkt do współzawodnictwa sportowego szkół w kategorii „Igrzyska dzieci”. W rankingu szkół znajdujemy się na prowadzeniu i walczymy o końcowe zwycięstwo w tej klasyfikacji. Indywidualnie najwyżej sklasyfikowani zawodnicy tych zawodów to:
Adrian Ostapowicz – I miejsce
Weronika Jabłońska -  II miejsce
Julia Cichowska – IV miejsce
Kaja Sobechowicz – IV miejsce
Lena Rusek – IV miejsce
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów należą się wszystkim uczestnikom biorącym udział w tych zawodach. Opiekunami zawodów byli nauczyciele: Ireneusz Korszeń i Marek Prokopiuk

WYGRYWAMY PIŁKARSKIE IGRZYSKA DZIECI O PUCHAR STAROSTY BIALSKIEGO W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW, TERESPOL, 27.04.2023

W dniu 27.04.2023 na boisku Orlik w Terespolu zagraliśmy w finale powiatu bialskiego Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców. Pierwotnie zawody miały odbyć się w Piszczacu, ale z przyczyn organizacyjnych zmieniono miejsce rozgrywek. Stąd też grawerunek znajdujący się na pucharze zawiera informację, że to w Piszczacu odbył się finał.
W zawodach uczestniczyli młodzi piłkarze urodzeni w latach 2010-2012. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny chłopców, które wcześniej wygrały eliminacje międzygminne w swoich okręgach.
W półfinale ustalonym na podstawie losowania wygraliśmy 3:0 z reprezentacją SP Grabanów. W takim samym stosunku bramkowym zwyciężyliśmy w meczu finałowym z drużyną SP Terespol 1. Nasza reprezentacja wygrała zawody i wywalczyła awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w połowie maja w Białej Podlaskiej. W kategorii Igrzyska Dzieci zdobyliśmy kolejne punkty do klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych powiatu bialskiego.
Nadzór nad reprezentacją sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Marek Prokopiuk.
Więcej: https://niwkalomazy.webnode.page/ 

Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Finał wojewódzki. 27 kwietnia 2023r, w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie 45 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę a zarazem Gminę i Powiat Bialski reprezentował Jakub Głowacki w I grupie uczniów szkół podstawowych klas I-IV zajmując wysokie VII miejsce. Turniej jest adresowany do wszystkich dzieci zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową. Odbywa się w trzech kategoriach: uczniowie klas I-IV, V-VIII oraz szkół średnich. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Dzień Tematyczny - światowy Dzień Ziemi.

Zainicjowany pod koniec pierwszego półrocza przez Samorząd Uczniowski Dzień Tematyczny cieszy się wśród uczniów coraz większą popularnością. Jak przystało na kwiecień tematem miesiąca stały się kolory symbolizujące naszą planetę Ziemię w związku z obchodzonym światowym Dniem Ziemi. Stąd też w strojach uczniów dominowały różne odmiany błękitu oraz zieleni. Zachęcamy tych wszystkich, którzy jeszcze nie włączyli się do wspólnej zabawy, aby uczynili to w przyszłym miesiącu. Tym, którzy ubrali się stosownie do tematu – dziękujemy. Czekamy na jeszcze…

MIĘDZYGMINNE IGRZYSKA DZIECI W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW, ŁOMAZY, 24.04.2023

W dniu 24.04.2023 na boisku Orlik w Łomazach rozegrano tegoroczne Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny dziewcząt reprezentujące: SP Rossosz, SP Wisznice, SP Sławatycze i SP Łomazy. Wśród chłopców rywalizowało pięć zespołów reprezentujących SP Rossosz, SP Wisznice, SP Sławatycze, SP Sosnówka i SP Łomazy. Wszyscy uczestnicy rozgrywek wykazali się maksymalnym zaangażowaniem i wielką wolą zwycięstwa.
W kategorii dziewcząt nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce, wygrywając dwa mecze i jeden remisując. Zwyciężyła reprezentacja dziewcząt SP Rossosz wygrywając z naszymi piłkarkami lepszym bilansem bramek zdobytych do straconych.
Reprezentacja chłopców naszej szkoły wygrała wszystkie swoje mecze zdobywając 15 bramek i tracąc jedną z rzutu karnego. Wywalczyła ona awans do finału powiatu bialskiego tych rozgrywek, który odbędzie się w dniu 27.04.2023 w Terespolu.
Opiekunami naszych reprezentacji i sędziami w rywalizacji sportowej byli nauczyciele wychowania fizycznego Ireneusz Korszeń i Marek Prokopiuk
Więcej: https://niwkalomazy.webnode.page/