Konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w przedszkolu

Dnia 22.03.2023R. w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, w tym poruszania się po drogach, pod nazwą "Bezpieczny przedszkolak", w którym wzięły udział dzieci 5 i 6-letnie. Cele konkursu obejmowały zarówno poznanie poziomu wiedzy przedszkolaków z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i utrwalenie prawidłowych, bezpiecznych zachowań w zabawie, jak również zabawę z elementem rywalizacji. Każdą grupę dzieci reprezentowały 3-osobowe zespoły wytypowane przez nauczycielki. Zadania, jakie dzieci miały do wykonania, były zróżnicowane. Składały się na nie takie zabawy jak: układanie puzzli przedstawiających pojazdy uprzywilejowane i dopasowywanie do nich właściwego numeru telefonu, sprawdzenie prawidłowego wyposażenia apteczki, rozwiązywanie zagadek o ruchu drogowym, ocenianie sytuacji na obrazkach, ustalenie prawidłowego zachowania w trudnych sytuacjach.
Konkurs na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Wykazały się one bardzo dużym poziomem wiedzy w zakresie bezpiecznej zabawy, zachowań na drodze, zachowań w spotkaniu z obcym oraz kontakcie ze zwierzętami. W skład członków komisji konkursowej wchodził m.in. strażak i pielęgniarka. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna, którą w konkursie wykazały się dzieci oraz ich działalność plastyczna, będą dobrym fundamentem do właściwych zachowań w rzeczywistym świecie.

ELIMINACJE MIĘDZYGMINNE IGRZYSK DZIECI 2022/2023 W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 24.03.2023 w hali sportowej szkoły podstawowej w Wisznicach rozegrane zostały międzygminne Igrzyska Dzieci 2022/2023 w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. O awans do finału powiatu bialskiego tych rozgrywek rywalizowaliśmy wspólnie z reprezentacjami szkół w Wisznicach i Sławatyczach. W kategorii dziewcząt nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Drużyna chłopców po wygranych meczach z reprezentacją Wisznic i Sławatycz wywalczyła miejsce pierwsze. Będzie ona uczestniczyć w kolejnym etapie w/w. rozgrywek, który odbędzie się w dniu 28.03.2023 w hali sportowej szkoły podstawowej w Piszczacu. Nauczycielami sprawującymi nadzór nad naszą reprezentacją byli Ireneusz Korszeń i Marek Prokopiuk.

Zobacz też: https://niwkalomazy.webnode.page/

Konkurs na pracę plastyczną na podstawie wiersza Michała Zaremby ”Wiosna”

Wiosna to pora roku, na którą wszyscy czekamy: robi się ciepło, dni są coraz dłuższe. Jednocześnie świat staje się bardziej kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami. Zwierzęta, które przespały zimę, opuszczają kryjówki. Powracają też ptaki zimujące w ciepłych krajach.
Rada rodziców chcąc zwrócić uwagę na uwrażliwianie dzieci na piękno wiosennej przyrody, kształtowanie postaw proekologicznych ogłosiła konkurs na pracę plastyczną na podstawie wiersza Michała Zaremby ”Wiosna”. Prace, dzieci robiły na zajęciach w przedszkolu.
Na konkurs wpłynęło 75 prac . Każda piękna i jedyna w swoim rodzaju. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie aby wybrać te najciekawsze.
W dniu 22.03.2023 komisja konkursowa w składzie: Ewelina Wołosowicz , Renata Popielewicz, Anna Szostakiewicz oraz Anna Marciniuk ogłosiła wyniki konkursu:


Czytaj więcej: Konkurs na pracę plastyczną na podstawie wiersza Michała Zaremby ”Wiosna”

Rekrutacja przedszkole

UWAGA!

Informujemy rodziców, którzy złożyli wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola w terminie od 20 lutego do 10 marca 2023r. o zakwalifikowaniu się ich dziecka.

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Łomazach

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Łomazach rokrocznie obchodzony jest bardzo uroczyście. W tegorocznej uroczystości uczestniczyli zaproszeni gości, a wśród nich: wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Wiński, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Marciniuk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Wołosowicz, pracownik urzędu gminy Marek Rusek, rodzice, i uczniowie Szkoły Podstawowej w Huszczy. Wszystkich przybyłych powitała dyrektor placówki Bogumiła Wińska. Wójt Jerzy Czyżewski w swoim przemówieniu powiedział między innymi, że Tadeusz Kościuszko to przykład jednego z najwybitniejszych Polaków w dziejach Rzeczypospolitej, który pokazywał, jak można pracować dla dobra ojczyzny
Dyrektor Bogumiła Wińska, przypominając fakty z życia bohatera zaznaczyła, że mimo wszystko był to zwykły człowiek, który w całym swoim życiu musiał pokonywać wiele trudności. Dokonał wielkich czynów, znany jest nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych. Swoje wystąpienie zakończyła słowami: „Największym zwycięstwem jest to, kiedy pokonujemy samego siebie”.
W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy VI a przygotowani przez panią Beatę Piotrowską, oraz chór pod kierunkiem pana Grzegorza Kulickiego. Usłyszeliśmy utwór gitarowy w wykonaniu uczennicy klasy IV a Oliwii Poddaniec.
Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie szeregu konkursów.

Pani dyrektor Bogumiła Wińska przekazała puchar przechodni dyrektora szkoły klasie IVa, która uzyskała w klasyfikacji półrocznej najwyższą średnią.
Pierwszą część obchodów Dnia Patrona zakończył występ uczniów klasy VI a, którzy zaprezentowali się w układzie tanecznym „Seniorita” przygotowanym pod kierunkiem pana Pawła Tokarskiego.
Natomiast wszyscy chętni mogli zatańczyć pod okiem pani Marty Bednaruk – Bańkowskiej popularną  „Belgijkę.
W bieżącym roku szkolnym część rozrywkowo – sportowa przygotowana przez pana Artura Romaniuka przewidziana został dla uczniów klas młodszych, którzy pod okiem swoich wychowawców mile spędzili czas, przystępując do różnorodnych konkurencji. Na podniosły nastrój uroczystości miały bezsprzecznie dekoracje przygotowane przez panie Annę Zydlewską, Agnieszkę Panasiuk i pana Pawła Tokarskiego.

Czytaj więcej: Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Łomazach

Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Poligloty

Pierwszy Dzień Wiosny i tradycyjnie towarzyszący mu Dzień Poligloty mamy za sobą. Było wesoło, kolorowo, wiosennie. Po szkole snuł się korowód uczniów, którzy tego dnia przyszli do szkoły w garderobie, w której dominowały wiosenne kolory. Widać było wiele dziwnych przedmiotów, począwszy od dziecięcego wózka, poprzez przenośne lodówki, kosze na śmieci czy garnki, które tego dnia zastąpiły uczniowskie plecaki. W połączeniu z wymyślnymi strojami podkreślały szczególną nastrój towarzyszący nie tylko uczniom, ale też i ich nauczycielom. Były prezentacje i występy w języku angielskim, rosyjskim, niezwykle interesujące pokazy chemiczne i fizyczne. Wielką  atrakcją była prezentacja możliwości urządzenia, które przenosi do wirtualnej rzeczywistości. Spora grupa uczniów wzięła udział w zorganizowanym przez Radę Rodziców, konkursie na najpiękniejsze przebranie. Podsumowano także liczne konkursy organizowane w szkole. Powitanie wiosny to jeden z tych dni, kiedy to młodzież może wykazać się kreatywnością i pokazać, że w szkole też może być fajnie.


https://youtu.be/jhOSDktizjA
https://youtu.be/jnICSxCdqmY
https://youtu.be/sGG_ATrwJDs
https://youtu.be/Jr4IBBS6zCE
https://youtu.be/qq4oTNsVT8s

WITAJ WIOSNO!

Wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z powrotem ptaków i pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach. Na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat.
Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze bardzo wesoły i długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. W tym roku uczniowie z klas 1-3 wyjątkowo witali Panią Wiosnę przez dwa dni. 21.03.2023 wysłuchali piosenek i rymowanek w języku angielskim, wykonanych przez laureatów tegorocznego Szkolnego Konkursu „Lets Sing a Song”. Następnie podsumowano przeprowadzone konkursy, a pani Dyrektor Bogumiła Wińska wręczyła zwycięzcom nagrody.
22.03.2023 odbył się konkurs na „Najładniejszy strój Pani Wiosny”, podczas którego jury – p.Anna Marciniuk i p. Ewelina Wołosowicz – wyłoniło zwycięzców, którzy otrzymali nagrody.

I miejsce – Martyna Belkiewicz kl. IIa, Weronika Jabłońska kl. IIb, Marek Zięba kl. IIIa
II miejsce – Natalia Adamczuk kl. IIa, Aleksandra Derlukiewicz kl. IIb,
                   Marianna Langowska – Tabagari kl. IIb
III miejsce – Kacper Doluk kl. Ia, Wiktoria Ułasiuk kl. Ib, Andrzej Telaczyński kl. IIIa
wyróżnienia – Nikola Ignatiuk kl. Ia, Amelia Wołosowicz kl. Ia, Igor Goławski kl. Ia

Chcąc podkreślić charakter tego dnia, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w stroje w kolorach wiosennych, a barwne ubrania wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było jednak wyjście na spacer, podczas którego dzieci maszerowały w kolorowym korowodzie, niosąc żółte i zielone balony oraz Marzannę i gaik, aby symbolicznie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dopisała piękna, słoneczna pogoda, więc wszystkim towarzyszyły radosne uśmiechy na twarzach. Tak więc, witaj Wiosno!

Czytaj więcej: WITAJ WIOSNO!

Kangur Matematyczny

W czwartek 16.03.2023 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie z klas II – VI w kategoriach Żaczek (klasy drugie), Maluch (klasy trzecie i czwarte) oraz Beniamin (uczniowie klas piątych i szóstych). Do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiło 32 dzieci z 34 zapisanych. Wyniki będą podane około połowy maja.