Anastazja jedną z najlepszych w Polsce...

Z ogromną radością ogłaszamy, że po raz kolejny uczennica naszej szkoły została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastycznym.

Anastazja Wołosowicz - uczennica klasy V a zajęła II miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie dla młodzieży „Pomóż ocalić życie bezdomnemu” im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, za pracę zatytułowaną „Nie lękaj się, bo jestem z TOBĄ”.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 6 kwietnia 2024r., podczas 44 Pielgrzymki Obrońców Życia Człowieka  na Jasną Gorę.

Statystyki XX edycji konkursu:
1021 zgłoszeń
Literackich - 175
Plastycznych - 774
Multimedialnych -72

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
  


Emilia Trochonowicz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików w Taekwon-Do

W sobotę 6 kwietnia 2024r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików w Taekwon-Do. Uczennica klasy 8 Emilia Trochonowicz spisała się bardzo dobrze w walkach. W swojej kategorii wagowej wywalczyła brązowy medal. W zawodach brał udział również Filip Kościuczyk w kategorii wiekowej młodzika, zdobywając doświadczenie na zawodach tej rangi. Zapisy do nowych grup treningowych już we wrześniu. Więcej szczegółów na profilu Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach.
  

LAUREACI I ETAPU KONKURSU HISTORYCZNEGO „Mój region”

22 marca 2024r. w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbył się I etap Konkursu Historycznego ‘MÓJ REGION”. Uczniowie naszej szkoły:

 1. Laura Cybulska kl. VI a
 2. Piotr Bańkowski kl. VI b
 3. Lena Rusek VI a
 4. Krystian Czeranowski kl. VI b
 5. Jakub Głowacki kl. V a
 6. Zuzanna Szatałowicz kl. V a

pod opieką p. dyrektor Bogumiły Wińskiej wzięli udział w konkursie uzyskując tytuł  laureata I etapu. Konkurs organizowany jest pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Białej Podlaskiej. W konkursie wzięło udział 65 uczniów z 13 szkół z terenu powiatu bialskiego.

Z dumą informujemy, że wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Uzyskując tytuł laureata I etapu w ramach nagrody a zarazem przygotowania do kolejnego etapu, wezmą udział w wycieczce po regionie zorganizowanej przez muzeum. GRATULUJEMY
  

Zainteresowania uczniów klas 5 w języku rosyjskim

Uczniowie klas piątych na lekcjach języka rosyjskiego opowiadali o swoim hobby. Okazało się, że piątoklasiści mają wiele ciekawych zainteresowań: zwierzęta, książki, gra na instrumentach, śpiewanie, podróże, gimnastyka artystyczna, piłka nożna, taekwon-do, rzeźbienie w drewnie, wędkarstwo i wiele innych. Lekcje były znakomitą okazją do zaprezentowania swoich talentów i pasji. Uczniowie wykazali się również wspaniałymi umiejętnościami językowymi. Gratulacje!
  

Konkursy z języka rosyjskiego

W naszej szkole odbyły się 3 konkursy z języka rosyjskiego. Wzięło w nich udział ponad 40 uczniów. Dyplomy i nagrody zostały wręczone 21 marca podczas Szkolnego Dnia Poligloty.

Wyniki konkursów: Konkursie kaligraficzny „Cyrylica? – to proste!”.

 1. Zuzanna Wołosowicz
 2. Krzysztof Sinkiewicz
 3. Franciszek Żukowski

Szkolny konkurs „Dyktando z języka rosyjskiego”.

Kategoria V-VI

 1. Roman Bandziuk i Weronika Wójtowicz
 2. Aleksandra Szudejko
 3.  Alicja Maciejewska

Kategoria VII-VIII

 1. Olena Veherinska i Agnieszka Bandzarewicz
 2. Marlena Hołownia
 3. Zuzanna Telaczyńska

Wyróżnienie: Wiktoria Szyndler

Szkolny konkurs „Mistrz Języka Rosyjskiego”.

Kategoria V-VI

 1. Roman Bandziuk i Anastazja Wołosowicz
 2. Aleksandra Szudejko
 3. Lena Rusek

Kategoria VII-VIII

 1. Olena Veherinska i Agnieszka Bandzarewicz
 2. Alicja Adamczuk
 3. Marlena Hołownia

Wyróżnienie: Michał Tokarski

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
  

Tadeusz Kościuszko – nasz patron

Z pewnością niejedna szkoła w Polsce, podobnie jak nasza łomaska nosi zaszczytne imię Tadeusza Kościuszki. Dnia 26 marca uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się, aby uczcić swego patrona. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Marciniuk oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Anna Szostakiewicz. Jak wspomniała podczas uroczystej akademii w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Bogumiła Wińska, postać patrona jest wyjątkowa, znana na całym świecie. Taka uroczystość jak obchody Dnia Patrona jest między innymi po to, aby każdy absolwent naszej placówki pamiętał o tym zasłużonym, wielkim, jednym z najbardziej znanych na świecie Polaków. Motto przyświecające uroczystości: „Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi” mówi, że pokonywanie własnych ograniczeń, wewnętrznych przeciwności i dążenie do osobistego rozwoju jest niezwykle ważne. To właśnie te wewnętrzne triumfy kształtują naszą siłę i charakter. Stąd też Tadeusz Kościuszko powinien być dla nas wzorem do naśladowania.
Wójt gminy Jerzy Czyżewski zaznaczył, że oprócz ponad stuletniej tradycji szkoły związanej z postacią Kościuszki w naszej miejscowości można znaleźć ulicę Kościuszki, pomnik ora pamiątkową tablicę poświęconą temu wielkiemu Polakowi. Podziękował za kultywowanie tradycji, zachęcając jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Gminie Łomazy. Część artystyczną, w której wystąpili uczniowie klasy VII a przygotowali: pani Beata Piotrowska i pan Grzegorz Kulicki.

   

Czytaj więcej: Tadeusz Kościuszko – nasz patron

Rekrutacja do przedszkola

INFORMACJA

Informujemy rodziców, którzy złożyli Wniosek o przyjęcie dziecka do Przedszkola Samorządowego w Łomazach w terminie od 20.02.2024r. do 11.03.2024r. o zakwalifikowaniu się ich dziecka do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

W okresie od  27 marca do 7 kwietnia 2023 r. prosimy rodziców, którzy złożyli Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola o Potwierdzenie woli zapisu dziecka.

Zapraszamy

codzienne  godz.7:00 – 7:30 – sala nr 18

wtorek, środa, piątek godz. 15:00 – 16:00 – aula Zespołu Placówek Oświatowych