XIII Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny im. o. Onufrego Kopczyńskiego

16 marca 2024 r. w siedzibie Pijarskiej Szkoły w Warszawie uczniowie szkół podstawowych walczyli o laur zwycięstwa w XIII Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. o. Onufrego Kopczyńskiego. Do pierwszego etapu zgłosiło się 637 osób z 45 szkół, spośród nich do drugiego etapu zakwalifikowało się 28 szkół i 78 uczniów.

Do finału przystąpiło 52 uczniów z 22 szkół, naszą szkołę reprezentował Janek Sadowski, uczeń klasy VII a.
  

Rozstrzygnięcie konkursu klas I - III „Tadeusz Kościuszko – patron mojej szkoły”

W związku z obchodami Dnia Patrona Szkoły w  klasach I - III został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Tadeusz Kościuszko – patron mojej szkoły”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Jury wyróżniło następujące prace:

  1. miejsce Alicja G.
  2. miejsce Paweł K.
  3. miejsce ex aequo Zofia W. i Maja W.

Wyróżnienie: Julia C., Nikola I., Martyna B.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy zwycięzcom. 26 marca 2024r.  odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

12365

Kangur Matematyczny

To jeszcze nie wszystko, czwartek 21.03.2024 r. nasi uczniowie rozpoczęli bardzo poważnie, bo od  udziału Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie z klas od II do VII w kategoriach: Żaczek (klasy drugie), Maluch (klasy trzecie i czwarte), Beniamin (uczniowie klas piątych i szóstych) i Kadet (siódmoklasistki) . Do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiło 40 dzieci z 42 zapisanych – to więcej jak w ubiegłym roku. Wyniki będą podane około połowy maja.
  

Wiosnę powitaliśmy jak należy

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas pięknym słońcem, które sprawiło, że dzień ten w łomskiej szkole należał do niezwykle udanych. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski postarał się, aby już od rana w szkole „coś się działo”. Zapowiedziany wcześniej dzień bez plecaka i konkurs na najciekawsze wiosenne przebranie spowodował, że uczniowie pojawili się w kolorowych, oryginalnych strojach. Spora grupa przyniosła podręczniki i niezbędne przybory szkolne zapakowane w różne dziwne, niekiedy zaskakujące przedmioty. Były więc szuflady, pojemniki do przewozu zwierząt, kosze, wszelkiego rodzaju i wielkości podróżne walizki a nawet pokaźne przenośne pojemniki na narzędzia. Zresztą odsyłamy do foto relacji. Tego dnia w naszej szkole rokrocznie organizowany jest też Dzień Poligloty oraz pokazy chemiczne i fizyczne w wykonaniu uczniów pod nazwą Festiwal Nauki. Swoje umiejętności w posługiwaniu się językami obcymi  zaprezentowali uczniowie klas od IV do VIII. Były zabawne scenki, piosenki. Przy okazji podsumowane zostały konkursy językowe organizowane przez nauczycieli języków obcych. Część nagród w konkursach ufundowana została ze środków Rady Rodziców.

  

Czytaj więcej: Wiosnę powitaliśmy jak należy

U nas już wiosna!

21 marca 2024r. uczniowie klas 1-3 oficjalnie pożegnali zimę i powitali wiosnę. Z tej okazji wszystkie klasy zaprezentowały się w występach artystycznych. Rozpoczęła klasa 3b piosenką „Panna Marzaneczka”, prezentując przy tym kolorową i słomianą Marzannę. Aby wiosnę szybciej przywitać pomogły dzieci z klasy 2a śpiewając piosenkę „Promyk słońca”. Gdy słońca było wystarczająco, uczniowie klasy 2b w inscenizacji „Przyjście Wiosny” zastanawiały się jaki środek transportu wybierze, aby jak najszybciej do nas dotrzeć. Dzieci z klas 1a i 1b udowodniły w swoich piosenkach „Przyszła Pani Wiosna” oraz „Maszeruje Wiosna”, że wyczekiwana pora roku już z nami śpiewa i tańczy. Dziecięce występy tanecznie i śpiewająco zakończyli uczniowie klasy 3a prezentując piosenkę „I put on my hat”. To wiosenne spotkanie było też okazją do wręczenia przez Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Annę Marciniuk dyplomów i nagród za wyróżnienia i udział w XIII Szkolnym Przeglądzie Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Let’s Sing a Song” oraz wysłuchaniu angielskich utworów, które zdobyły najwyższe noty w ocenie szkolnego jury.
 

Eliminacje powiatowe XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Dnia 21 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej odbyły się eliminacje powiatowe XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały Anastazja Wołosowicz z kl. VA i Weronika Jabłońska z kl. IIIB. Anastazja zajęła II miejsce w grupie klas V-VIII, natomiast Weronika otrzymała dyplom za udział. Uczestnicy turnieju mieli możliwość uczestniczenia w pokazie ratownictwa medycznego oraz obejrzenia wozów strażackich. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

XIII Szkolny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Lets Sing a Song”

20 marca 2024r. w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach odbył się XIII Szkolny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Lets Sing a Song” zorganizowany przez panią Anetę Najdyhor. W Przeglądzie brały udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Główne cele Przeglądu to:

  1. Propagowanie piosenek oraz rymowanek anglojęzycznych wśród uczniów.
  2. Doskonalenie umiejętności językowych uczniów.
  3. Wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego.

Do tegorocznej edycji przystąpiło 32 uczniów:

Klasa Ib – Sebastian Zarębski; klasa IIa – Maja Cichowska, Nikola Ignatiuk, Milena Koprianiuk, Aleksandra Martyniuk, Karolina Szyndler, Amelia Wołosowicz, Marianna Ziętecka;  klasa IIb – Nikodem Belkiewicz, Zuzanna Głowacka, Iga Mackiewicz, Maja Wysocka, Iga Tokarska; klasa IIIa – Natalia Adamczuk, Karolina Bańkowska, Martyna Belkiewicz, Gabriela Klujewska, Michalina Kożuchowska, Kacper Niewęgłowski, Lena Rycerska, Natalia Szatałowicz, Wiktoria Szeniawska, Zofia Wołosowicz, Nikola Żukowska; klasa IIIb – Adam Bielecki, Julia Cichowska, Weronika Jabłońska, Alan Kołodziej, Marianna Langowska-Tabagari, Antoni Miroński, Milena Simoniuk,  Weronika Stolarczyk.

Jury w składzie: pani Ewa Prokopiuk, pani Elżbieta Kapłan oraz pan Piotr Sautycz oceniało warunki głosowe, dykcję, muzykalność, poprawność gramatyczną oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienia otrzymali: Maja Wysocka, Marianna Ziętecka, Antoni Miroński, Weronika Jabłońska, Zofia Wołosowicz, Natalia Szatałowicz oraz Michalina Kożuchowska. Wyżej wymienione osoby prezentować będą szkołę w Gminnym Przeglądzie Piosenki i Rymowanki Angielskiej, który odbędzie się 27 marca 2024r.

Wszyscy uczestnicy Przeglądu podczas wiosennego apelu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz wydawnictwo Macmillan. Serdecznie gratulujemy!