Klasy IV B i V A na spektaklu teatralnym „Ania z Zielonego Wzgórza”

Twórcy Narodowego Teatru Edukacji im. A Mickiewicza postawili na jak najbardziej ludzkie i bliskie spojrzenie na życie młodych bohaterów sztuki. Młodzi widzowie dostrzegą w Ani swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania korespondują z przeżyciami i doznaniami, jakich sami doświadczają. Ania to nie tylko beztroska trzpiotka stale „paplająca”  i „pakująca” się w kłopoty, ale również wrażliwa, czarująca i szczera dziewczyna, która podbija serca wszystkich dookoła.

Zbiorka świec Caritas

Miną juz rok od napaści Rosji na Ukrainę. Miliony ludzi pozostalo bez dostepu do energi. Szkolne Koło Caritas wlaczylo sie w akcję Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzac zbiorke świec, ktore zostana przekazane na teren Ukrainy. Akcja trwa do 10 marca. Zachecamy do pomocy.

335112958 184059621010755 5892071647095762065 n335112958 184059621010755 5892071647095762065 n

 

Kolejny sukces w Taekwon-Do Juniorów

W dniu 4 marca odbył się Puchar Polski Taekwon-Do Juniorów w Nowej Rudzie. Uczennica VIII klasy Dominika Chotkowska wywalczyła srebrny medal w konkurencji walk kobiet kat. -65 kg. Trenerem Dominiki jest Artur Romaniuk nauczyciel wychowania fizycznego.

„My English comic”

Uczniowie klas IV-VIII Zespołu Placówek Oświatowych wzięli udział w konkursie    na plakat „My English comic”, który polegał na przygotowaniu komiksu na jeden   z trzech tematów: „My trip to England” (Moja wycieczka do Anglii), „Our world in the future” (Nasz świat w przyszłości), lub „My amazing day!” (Mój niesamowity dzień). Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, doskonalenie i podniesienie poziomu umiejętności językowych uczniów, rozwijanie i wykorzystywanie wyobraźni uczniów w celu właściwego         i twórczego doboru sytuacji językowych oraz kształcenie zdolności plastycznych uczestników konkursu. Prace konkursowe wykonało 9 uczniów. Wyniki konkursu:

I miejsce – Julia Sadownik kl. VIIIA
II miejsce – Nikodem Sobechowicz kl. VIIIB
III miejsce – Natalia Kunc kl. VIA
Wyróżnienie: Jakub Korszeń kl. IVB

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas szkolnego Dnia Poligloty (w marcu). Dziękujemy za udział chętnym uczniom i gratulujemy zwycięzcom!

Organizator konkursu
Iwona Szepeta

„Mały inżynier”

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach z klas I-III i  dzieci przedszkolne z oddziałów 5 i 6 – letnich 27 i 28 lutego 2023r. uczestniczyły w pokazowych zajęciach z robotyki i programowania. W trakcie zajęć prowadzący przybliżył zagadnienie programowania. Dzieci w parach, pod nadzorem instruktorów programowały ruch robota  wykonanego ze specjalnie do tego zaprojektowanych klocków Lego. Wszystkim podobały się takie zajęcia. Chętne osoby mogą uczestniczyć w kolejnych takich zajęciach odpłatnie.

JAKUB GŁOWACKI WYGRAŁ GMINNY KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 27 lutego uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Huszczy i w Łomazach. Startujących w turnieju oceniało jury w składzie:

- Starszy aspirant Sebastian Bojarczuk – z KM PSP w Białej Podlaskiej,
- Roman Stanilewicz – Komendant Gminny OSP w Łomazach
- Andrzej Wiński – naczelnik OSP w Łomazach,
- Aleksandra Bondaruk - pracownik Urzędu Gminy w Łomazach.

 Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.
 Wyniki w kategorii klas I-IV:

I – Jakub Głowacki – kl. IVa ZPO Łomazy
II – Mikołaj Siewruk – kl. IV SP Huszcza
III – Klara Kapczuk – kl. IV SP Huszcza

Wyniki w kategorii klas V–VIII:

I –Tobiasz Kapczuk – kl. VIII SP Huszcza
II – Marlena Hołownia – kl. VII ZPO Łomazy
III – Paweł Matysiewicz – kl. VIIIc ZPO Łomazy

Jakub  i Tobiasz będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych 21 marca.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy także nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowane przez Gminny Zarząd OSP Łomazy wręczył uczniom Wójt Gminy Jerzy Czyżewski. Do turnieju naszych uczniów przygotowywali  nauczyciele: Ireneusz Korszeń i Grażyna Skrzyńska. Gratulacje najlepszym

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

Anastazja Wołosowicz - utalentowana uczennica klasy 4 a została wyróżniona w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym  w Białej Podlaskiej (etap powiatowy) i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. To już kolejna nagroda Anastazji w konkursach plastycznych.  Gratulujemy !