Sukces klasy 6A!

Uczniowie klasy 6A pod kierunkiem p. Ewy Prokopiuk zdobyli nagrodę III rzędu w konkursie „Projekt: klimat!” organizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”. Pod hasłem „nagroda III rzędu” kryje się laptop o wartości 5000 zł oraz karty prezentowe Empik o wartości 50 zł dla każdego ucznia. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu przez uczniów filmu nt. zmian klimatycznych, adaptacji do nich i sposobów przeciwdziałania im w najbliższym otoczeniu.

6a

GMINNY KONKURS WIEDZY O KOŚCIUSZCE ROZSTRZYGNIĘTY!

Czternastego marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Gminnego konkurs wiedzy pod hasłem „Tadeusz Kościuszko – nasz patron”. Tradycją stało się objęcie konkursu  honorowym patronatem Wójta Gminy Łomazy – Jerzego Czyżewskiego.
Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów, w bieżącym roku do konkursu, po eliminacjach szkolnych, przystąpiło 24 uczniów.  Po rozwiązaniu testu zawierającego zadania zamknięte i otwarte wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Agnieszka Bandzarewicz kl.7a
II miejsce – Anastazja Wołosowicz kl.5a
III miejsce – Leon Derlukiewicz kl.4b
Wyróżnienie- Oliwia Knapiuk kl.7a
Gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom konkursu. Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łomazy zostaną wręczone  podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.
 

Podsumowanie Gminnego Konkursu Językowo-Plastycznego dla klas 4-8

Podsumowanie Gminnego Konkursu Językowo-Plastycznego dla klas 4-8  „Symbole Wielkiej Brytanii”

Wyniki konkursu:
I miejsce – ex aequo Alicja Mirońska kl. IVB i Anastazja Wołosowicz kl. VA
II miejsce – ex aequo Łucja Bańkowska kl. IVB i Amelia Dymowska kl. VA
III miejsce – ex aequo Gloria Pawlak kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Huszczy i Michał Kuźmicki kl. IVB.

Udział:
ZPO w Łomazach: Marcel Sadowski, Zuzanna Przyłucka, Zuzanna Szatałowicz, Wojciech Głowacki, Lena Murawska, Aleksandra Szudejko, Ewa Soroka;
Szkoła Podstawowa w Huszczy: Klara Kapczuk, Małgorzata Łojewska.
Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 21 marca 2024 r.podczas obchodów szkolnego Dnia Poligloty Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim chętnym uczniom!

Organizator konkursu:
Iwona Szepeta

 

Podsumowanie konkursu „Mistrz Języka Angielskiego”

Wyniki szkolnego konkursu gramatyczno-leksykalnego „Mistrz Języka Angielskiego”:

I miejsce - Krzysztof Jarzębski kl. VIIIA
II miejsce – Lena Trochonowicz kl. VIA
III miejsce – Aniela Lewkowicz kl. VIA

Udział: Szymon Tykałowicz, Dariusz Trochonowicz, Wojciech Jaśkiewicz, Lena Rusek, Piotr Bańkowski, Krystian Czeranowski, Bartosz Kuźmicki.
Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 21 marca 2024 r.podczas obchodów szkolnego Dnia Poligloty Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim chętnym uczniom!

Organizator konkursu:
Iwona Szepeta

Warsztaty plastyczne dla uczniów klas 1-3

13 marca 2004 roku gościliśmy w naszej szkole Panie ze Stowarzyszenia Aktywności Polesia Lubelskiego, które na co dzień pracują w „Krainie Rumianku” w Hołownie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach, na których mogły poznać i doskonalić metodę zdobienia jaką jest decoupage. Była to niecodzienna lekcja plastyki oraz okazja do miłego spędzenia czasu z rówieśnikami, której finałem były kolorowe, własnoręcznie zrobione pisanki.
 

JANEK FINALISTĄ KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z HISTORII!

Konkursy przedmiotowe kojarzą się z rywalizacją najzdolniejszych uczniów, ale talent to nie wszystko, liczą się przede wszystkim chęć do nauki i systematyczna praca. To duże wyzwanie i  trzeba na nie poświęcić czas i siły. 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Janek Sadowski z klasy 7A, uczestniczył w wojewódzkim etapie Konkursu przedmiotowego z historii, który odbył się 6 marca br. w Lublinie. Przed nami jeszcze ogłoszenie wyników ostatniego etapu, na które czekamy z niecierpliwością.  Serdecznie gratulujemy Jankowi i pani Beacie Piotrowskiej, która przygotowała ucznia do zmagań historycznych.