Zdolne rodzeństwo

Troje uczniów naszej szkoły odniosło sukcesy w VII Ogólnopolskim Konkursie Origami Papierowe zwierzęta "I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te co skaczą i fruwają do konkursu zapraszają". Honorowy patronat nad konkursem objęty był przez Prezydenta Miasta Lublin, Wojewodę Lubelskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Ambasadę Japonii w Polsce.
Zwycięzcy i wyróżnieni to:
 - II miejsce w kategorii klas czwartych: Anastazja Wołosowicz, klasa 4a
- II miejsce w kategorii klas drugich: Zofia Wołosowicz, klasa 2 a
- wyróżnienie w kategorii oddziałów przedszkolnych: Tymon Wołosowicz, grupa sześciolatków "Rybki"

Dzień pełen wrażeń...

23 lutego 2023r. klasy 2a i 2b wybrały się wraz z opiekunami do Białej Podlaskiej. Pierwszą atrakcją była wizyta w Redakcji  "Słowa Podlasia", jednego z największych tygodników we wschodniej Polsce, gdzie pani Justyna Lesiuk - Klujewska bardzo ciekawie opowiadała o tajnikach pracy zespołu redakcyjnego oraz o  wszystkich etapach powstawania gazety. Uczniowie mogli też zobaczyć archiwalne wydania tygodnika. Dyrektor biura reklamy pani Joanna Olęcka opowiedziała dzieciom o zasięgu i sukcesach tygodnika, a także w jaki sposób można zamieścić w nim ogłoszenia i reklamy. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i byli pod wielkim wrażeniem pracy dziennikarzy i redaktorów. Drugą atrakcją była wizyta w pizzerii Da Grasso, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. W czapkach i fartuchach kucharskich oraz z wałkiem w ręku, mając do dyspozycji przeróżne dodatki uczniowie wykonywali swoje własne pizze. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że pizze, które własnoręcznie zrobiły były najsmaczniejsze ze wszystkich, jakie do tej pory jadły. Była to świetna zabawa i jednocześnie nauka, pozwalająca rozbudzić w nich prawdziwe talenty kulinarne. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz małą niespodziankę.

Ach, cóż to był za bal...!

Karnawał to czas radości i zabaw. 15 lutego 2023 roku nasze przedszkolaki oraz dzieci z klas 1-5  miały okazję uczestniczyć w jednym z takich wydarzeń - Balu Karnawałowym. Najmłodsze dzieci bawiły się w przepięknych strojach postaci z bajek oraz ulubionych przedstawicieli świata zwierząt. Imprezę prowadzili animatorzy z "Niebanalnych Animacji - Happy Event". Były konkursy, gry, układy taneczne, zabawy chustami animacyjnymi, wygibasy z dwumetrową przyjazną maskotką, a wszystko to okraszane niezliczonymi piankami i bańkami mydlanymi. Dzieci z klas 1-3 miały okazję zaprezentować swoje talenty w przygotowanych przez siebie występach słowno - muzyczno - tanecznych. Niezliczona ilość wrażeń wzmogła apetyty dzieci. Na balu czekały na nie przepyszne ciasta i ciasteczka przygotowane przez Rodziców oraz soki, napoje i batoniki ufundowane przez Sołectwa Łomaz I i II. Bal był wspaniałą okazją do zintegrowania najmłodszych dzieci Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach. Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz poczęstunku, a pani Ewelinie Wołosowicz oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Łomazach za organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

Podsumowanie Roku Kraszewskiego w Romanowie

W Muzeum w Romanowie w dniu 17 lutego odbyło się spotkanie podsumowujące Rok Kraszewskiego. W uroczystości uczestniczyła dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Pani Bogumiła Wińska.  Miniony rok 2022 poświęcony był temu wielkiemu twórcy związanemu z naszym regionem. W tym czasie w szkole podjęto szereg działań mających przypomnieć bądź przybliżyć dorobek pisarza. Nauczyciele organizowali różnego rodzaju konkursy (plastyczne, literackie). Uczniowie przygotowywali wystawki, prezentacje multimedialne. Samorząd Uczniowski zredagował numer specjalny gazetki uczniowskiej. Zorganizowana także została wycieczka do muzeum w Romanowie. Z pewnością dzięki tym różnorodnym działaniom postać J.I. Kaszewskiego na dłużej pozostanie w pamięci uczniów. Mamy nadzieję, że niektórzy sięgnęli po jego utwory.

 

Eliminacje międzygminne w mini siatkówce „4” dziewcząt i chłopców w kategorii „Igrzyska Dzieci”.

13 lutego 2023 roku w Szkole Podstawowej w Wisznicach rozegrane zostały eliminacje międzygminne w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. Reprezentanci naszej szkoły zajęli I miejsce w kategorii chłopców i II miejsce w kategorii dziewcząt, zdobywając przy tym 50 punktów do współzawodnictwa sportowego szkół. Drużyna chłopców będzie reprezentowała nasza szkołę na szczeblu Finału Powiatu. Opiekunowie zawodów: nauczyciele wychowania fizycznego Ireneusz Korszeń i Marek Prokopiuk dziękują uczniom za udział w zawodach i życzą dalszych sukcesów.

Walentynki w naszej szkole

W walentynki w łomaskiej szkole dominowały różne odcienie czerwieni i różu, a to za sprawą tzw. DNIA TEMATYCZNEGO. To jedna z ostatnich inicjatyw Samorządu Uczniowskiego wprowadzona dla uatrakcyjnienia życia szkolnego, za zgodą rady pedagogicznej. Okazja do wcielenia jej w życie stało się popularne święto przypadające 14 lutego. Wielkie uznanie należy się klasom V a i V b. Wszyscy uczniowie tej pierwszej z wychowawczynią P. Teresą Paszkowską na czele ubrani byli „walentynkowo”. O pierwsze miejsce otarła się klasa V b. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa VI a. Cieszymy się, że do spory odsetek młodzieży podjął wyzwanie. Zwycięzcy w nagrodę wybiorą się na seans filmowy w łomaskim kinie. Dopełnieniem święta była krążąca po szkole walentynkowa poczta.

Drużynowy Tenis Stołowy dziewcząt i chłopców.

10 lutego w Rossoszu, odbyły się zawody międzygminne w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w kategorii " Igrzyska dzieci". Dziewczęta składzie: Paulina Kulig i Oliwia Knapiuk zajęły II miejsce, natomiast chłopcy Roman Starushyk i Wojciech Jabłoński III. Opiekunem zawodów był nauczyciel Ireneusz Korszeń.