Praktyczny egzamin na Kartę Rowerową klasy 4a

Dziś druga grupa uczniów w ramach lekcji techniki, wybrała się na miasteczko rowerowe. Tym razem uczniowie klasy 4a odbyli praktyczny egzamin na Kartę Rowerową.
Z przyjemnością można stwierdzić, że 99% uczniów klas 4 naszej szkoły, doskonale radzi sobie z stosowaniem się do przepisów ruchu drogowego podczas praktycznej jazdy rowerem.
Niestety nie wszystkim jeszcze udało się zdać egzamin teoretyczny, ale nikt się nie poddaje!
Najważniejsze to znać i stosować się do przepisów i zasad panujących na drodze, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze!
Dzieci, które chciałyby spróbować, jak jeździ się po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym i równorzędnym czy przećwiczyć znajomość znaków drogowych, serdecznie zapraszamy na nasze gminne miasteczko rowerowe.
 


Podsumowanie konkursu plastycznego "Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego.

10 czerwca 2024 r. w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, odbyło się  podsumowanie konkursu plastycznego "Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego. W konkursie wzięło udział 104 uczestników, w tym troje uczniów naszej szkoły – Aleksandra Niczyporuk kl. 1a, Zofia Wołosowicz kl. 3a oraz Dawid Sawicki kl. 3a. Organizatorzy stwierdzili, że jest im niezmiernie miło, że tak wielu młodych ludzi pragnie poznawać twórczość Józefa Ignacego Kraszewskiego, czują się zaszczyceni tym, że mogą być świadkami rozwoju młodych talentów, a w przyszłości, być może wielkich artystów. W kategorii kl. I-III wyróżnienie otrzymała Zofia Wołosowicz.
Na podsumowanie byli zaproszeni wszyscy uczestnicy konkursu, którzy w nagrodę najpierw obejrzeli występ młodzieży z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Lublina, którzyw ciekawy sposób przedstawili zgromadzonym fragmenty twórczości J. I. Kraszewskiego,
a następnie wszyscy chętni zostali oprowadzeni po Muzeum, gdzie można było zobaczyć wiele ciekawych eksponatów z czasów pisarza. To była również niezapomniana lekcja historii.
 

Realizacja programu „AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

Pierwszoklasiści uczestniczyli w XV edycji ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji. W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:

  • - Bezpieczeństwo w domu 
  • - Bezpieczeństwo w drodze do szkoły
  • - Bezpieczeństwo w szkole
  • - Bezpieczeństwo w Internecie 
  • - Bezpieczeństwo w relacjach z rówieśnikami.

Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy, układając puzzle, tworząc plakaty, rozwiązując zagadki, biorąc udział w zabawach ruchowych, dramowych i dydaktycznych, malując, a także słuchając i śpiewając piosenki związane z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach. 
Po przeprowadzeniu zajęć Programu wszystkie dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Po realizacji zajęć i Testu Bezpieczeństwa Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w Programie a uczniowie Dyplom. 

puch

XIII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ Z EWANGELII SW MARKA

4 czerwca w naszej szkole odbyl się XIII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ Z EWANGELII SW MARKA. W konkursie wzięło udział 19 uczniow z klas IV-VII. Laureatami Konkursu zostali Zuzanna Telaczynska kl VIIa, Krzysztof Sinkiewicz kl IVb Anastazja Wołosowicz kl Va Andrzej Telaczynski kl IVa. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez ks. Adama Kameckiego proboszcza Parafii w Łomazach. Konkurs zostal zorganizowany przez katechetę Pawła Tokarskiego. Gratulujemy zwyciezcom.
 

Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w Każdą Pogodę

Miło nam jest poinformować, iż Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach otrzymał Certyfikat przyznany przez  Instytut Profilaktyki Zintegrowanej za realizację zadań w ramach „Szkolnej inicjatywy profilaktycznej Nawigacja w Każdą Pogodę” przyczyniających się do wzmocnienia kondycji psychicznej uczniów. Program realizował zadania profilaktyki uniwersalnej oraz promocji zdrowia psychicznego, zadaniem której jest wzmocnienie naturalnych zasobów odporności i radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysowymi.
Diagnostyczny i profilaktyczny wymiar programu angażował znaczną część społeczności szkolnej, nie tylko nauczycieli,  ale  również uczniów  i rodziców. Nad realizacją programu czuwała p. Małgorzata Szewczyk, która była jego  koordynatorem.  Zajęcia o charakterze wychowawczo  - profilaktycznym  oraz spotkania informacyjne dla rodziców prowadziły panie Ewa Prokopiuk, Elżbieta Bielecka, Dorota Nazarewicz oraz Anna Łojewska wychowawczynie klas VI i VII, w których program był realizowany.  Natomiast diagnozę środowiska szkolnego za pomocą aplikacji internetowej  pomogły sprawnie przeprowadzić panie Agnieszka Tremeska i Dorota Łaska.

cert

Kolejne sukcesy utalentowanego rodzeństwa...

Troje uczniów naszej szkoły, rodzeństwo – Tymon Wołosowicz (kl. 1b), Zofia Wołosowicz (kl. 3a) oraz Anastazja Wołosowicz (kl. 5a) wzięło udział w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Piękno Dziecka" - "Moja rodzina źródłem czynienia dobra" organizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie Założeniem konkursu było zwrócenie uwagi na dziecko i jego spojrzenie na świat.
Cele konkursu:
- rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i aktywności wśród uczestników konkursu,
- wymiana doświadczeń i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,
- wspieranie dziecka w jego procesie edukacyjnym,
- wychowanie do wartości, kształtowanie postaw pro-społecznych,
- kształtowanie stałych sprawności w czynieniu dobra,
- promowanie młodych talentów,
- kształcenie kompetencji kluczowych – świadomości i ekspresji kulturalnej (wrażliwości           i przyjemności z odbioru dzieł sztuki, poczucia tożsamości, szacunku i otwartej postawy wobec różnorodnej ekspresji kulturalnej, pielęgnowanie zdolności estetycznych poprzez wyrażanie siebie środkami artystycznymi).

Zosia i Anastazja zostały Laureatkami Konkursu w swoich kategoriach wiekowych (I-III oraz IV-VI), a Tymon otrzymał Nagrodę Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie.

To jeszcze nie koniec. Zosia otrzymała również wyróżnienie w kategorii klas 1-3 w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „W świecie mórz i oceanów” zorganizowanym przez  ZOO w Zamościu w ramach obchodów Światowego Dnia Oceanów.

Serdecznie gratulujemy!
 


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE HISTORYCZNYM „Mój region”

23 maja 2024r. w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbył się etap  finałowy Konkursu Historycznego ‘MÓJ REGION”. Uczniowie naszej szkoły: Lena Rusek   i  Jakub Głowacki znaleźli się w gronie zwycięzców zdobywając wyróżnienia w kategorii klas IV-VI.
W dniu 2 czerwca 2024r na uroczystości w ramach Dni Białej Podlaskiej odbywającej się w budynku Muzeum Południowego Podlasia odebrali  dyplomy i nagrody. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. dyrektor Bogumiły Wińskiej i p. Aldony Onisiewicz. Obie Panie  otrzymały podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Pani dyrektor Bogumiła Wińska odebrała dodatkowo podziękowania dla szkoły za udział uczniów w konkursie. Konkurs odbywał się pod patronatem m.in. Lubelskiego Kuratora Oświaty

 GRATULUJEMY