Klasy I w kinie

W dniu 17 maja uczniowie kl. 1a i kl. 1b pod opieką p. Aleksandry Dołęgowskiej, p. Wiesławy Kozaczuk i p. Elżbiety Kapłan wyjeżdżali do kina w Białej Podlaskiej na film pt. „Zadziwiający kot Maurycy”. Wyjazd miał na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz wdrażanie do właściwego rozumienia wartości  takich jak: dobro, prawda i przyjaźń, a także nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. 
Bohater filmu – Maurycy jest gadającym kotem, któremu towarzyszy sympatyczna gromadka szczurów. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, oszukując mieszkańców, że ratuje ich przed plagą szczurów, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa gang Maurycego szybko się bogaci. Interes idzie świetnie do czasu kiedy grupka przyjaciół trafia do miasteczka, gdzie problem szczurów jest rozwiązywany przez tajemniczego szefa. Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę odkrywają kto za tym wszystkim stoi i ratują mieszkańców. Film dostarczył dzieciom dużą dawkę pozytywnych emocji. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły. Taki wspólny wyjazd to doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia  więzi koleżeńskich.
Wyjazd był sponsorowany przez Radę Rodziców w ramach nagrody za 100% wpłat składek na Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy.

WYWALCZYLIŚMY II MIEJSCE W FINALE REJONU BIAŁA PODLASKA IGRZYSK DZIECI W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW, BIAŁA PODLASKA, 15.05.2023

W dniu 15.05.2023 na boisku Orlik znajdującym się przy SP 9 w Białej Podlaskiej zagraliśmy w finale rejonu Biała Podlaska Igrzysk Dzieci w mini piłce nożnej chłopców. Były to zawody rangi półfinału wojewódzkiego. Do rywalizacji o awans do finału wojewódzkiego przystąpiły trzy zespoły, które wcześniej wywalczyły mistrzostwa powiatów bialskiego (SP Łomazy), łukowskiego (SP Łuków), grodzkiego Biała Podlaska (SP nr 9).
Zagraliśmy w zawodach dwa mecze. Pierwszy wygraliśmy z drużyną SP Łuków (6:3), ale w drugim meczu ulegliśmy 1:3 SP nr 9 z Białej Podlaskiej. Niestety, w tym meczu gospodarzom sprzyjały wszystkie możliwe okoliczności i to oni awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. Jest to jednak wynik, który należy docenić, bo z perspektywy naszej szkoły uzyskuje się go raz na kilka lat. Brawo chłopcy!!! Nadzór nad reprezentacją sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Marek Prokopiuk.
Więcej: https://niwkalomazy.webnode.page/

Wycieczka do Białej Podlaskiej klas pierwszych.

W dniu 11 maja 2023 roku uczniowie z klas pierwszych oraz nauczyciele Pani A. Dołęgowska, Pani W. Kozaczuk i Pan W. Telaczyński wyruszyli na wycieczkę do Multi Centrum i Biblioteki Barwnej w Białej Podlaskiej.
Podczas wycieczki dzieci miały okazję poznać najnowocześniejsze technologie multimedialne. Zwiedzając interaktywne wystawy, uczniowie zapoznali się z różnymi dziedzinami nauki i techniki, m.in. z robotyką, programowaniem, filmowaniem oraz grami komputerowymi.
Po zwiedzaniu Multi Centrum, grupa udała się do Biblioteki Barwnej, gdzie dzieci zapoznały się z książką zatytułowana "Magiczna podróż Flory". Wydarzenie to było organizowane przez bibliotekę, jako część ich programu promocji czytelnictwa i zainteresowania książkami wśród dzieci i młodzieży.
Pierwszym przystankiem było magiczne królestwo fantasy, gdzie dzieci mogły spotkać rycerzy, smoki i czarodziejów. Tutaj przeczytano fragmenty popularnych powieści fantasy i dzieci miały możliwość przeniesienia się do świata wyobraźni.
Wycieczka książkowa "Magiczna podróż Flory" była nie tylko świetną zabawą dla dzieci, ale również doskonałą okazją do rozwijania ich pasji czytelniczych i poszerzania wiedzy. Dzieci miały możliwość odkrywania różnych gatunków literackich i doświadczania magii literatury na własnej skórze.
Biblioteka zaskoczyła uczniów swoją niezwykłą aranżacją, kolorowymi pomieszczeniami oraz interesującą kolekcją książek i czasopism.
Podczas wycieczki dzieci miały nie tylko okazję poszerzać swoją wiedzę, ale także świetnie się bawić. Spotkanie z nowymi technologiami i kulturą zafascynowało uczniów, którzy z zaciekawieniem uczestniczyli w zwiedzaniu..
Wycieczka do Multi Centrum i Biblioteki Barwnej była doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań i zwiększenia wiedzy uczniów. Cieszymy się, że udało nam się zorganizować tak interesującą i pouczającą wycieczkę.

Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej - 10 maja 2023r.

Mamy zaszczyt przedstawić wyniki Konkursu Piosenki Patriotycznej, który odbył się 10 maja 2023 roku pod patronatem Wójta Gminy w Łomazach. Wydarzenie to było możliwe dzięki zaangażowaniu i staraniom Aleksandry Dołęgowskiej i Wiesławy Kozaczuk, które przygotowały tę wyjątkową imprezę.
Konkurs przyciągnął utalentowanych artystów, którzy dzielili się swoim talentem i miłością do ojczyzny. Po długim i emocjonującym procesie oceny, wyłoniono zwycięzców:
Serdecznie gratulujemy Idze Tokarskiej z kl Ib i Annie Karpowicz z kl IIIb , którzy zajęli zaszczytne pierwsze miejsce. Ich utwór nie tylko wzruszył publiczność, ale także oddał ducha patriotyzmu w niezwykle poruszający sposób.
Wielkie gratulacje dla Marianny Zięteckie z kl Ia, która zajęła zasłużone drugie miejsce. Jej wykonanie było pełne pasji i oddania, a tekst utworu wyrażał piękno naszej ojczyzny.
Serdecznie gratulujemy Zofii Wołosowicz z kl IIa, która zdobyła trzecie miejsce w konkursie. Jej interpretacja piosenki patriotycznej zaskoczyła i wzruszyła zarówno jury, jak i publiczność.
Należą się wyrazy uznania również dla Nikodema Belkiewicza z kl Ib i Marceliny Sakiewicz z kl IIIa , którzy otrzymali wyróżnienia za swoje wyjątkowe występy. Ich talent i oddanie sprawie patriotyzmu zasługują na podziw.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i wysiłek. Wasze występy były inspirujące i pięknie oddawały ducha naszej ojczyzny.
Pragniemy również podziękować Wójtowi Gminy w Łomazach Jerzemu Czyżewskiemu za patronat nad tym wydarzeniem oraz Dyrektorowi Szkoły Bogumile Wińskiej za profesjonalne wsparcie nauczycieli w organizacji konkursu.
Życzymy wszystkim zwycięzcom dalszych sukcesów w ich muzycznych działaniach i mamy nadzieję, że ich talent będzie nadal cieszył słuchaczy i inspirujący do miłości do ojczyzny.

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej - 10 maja 2023r.

V Gminny Konkurs Piosenki Ludowej „Na ludowo zaśpiewajmy” dla klas I – III

12 maja 2023r.  odbył się V Gminny Konkurs Piosenki Ludowej „Na ludowo zaśpiewajmy” dla klas I – III pod patronatem Wójta Gminy Łomazy.  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa i GOK w Łomazach. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania kulturą ludową oraz popularyzacja piosenek  ludowych z różnych regionów Polski. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 15 solistów ze SP w Łomazach i Huszczy. Konkurs zainaugurował Dyrektor GOK pan Ryszard Bielecki i pani Agnieszka Panasiuk po czym nastąpiły wokalne prezentacje uczestników.                                                                                                                                        
Jury w składzie: pan Andrzej Chwaluczyk - przewodniczący, pani Teresa Malewicz i pani Aniela Besaraba – członkowie przyznało następujące nagrody:
I miejsce Anna Karpowicz SP Łomazy
II miejsce Kornelia Rząd SP Huszcza
III miejsce Hanna Bondarzewska SP Łomazy
Wyróżnienie Marcelina Sakiewicz, Marianna Langowska – Tabagari SP Łomazy

Pani Dyrektor SP w Łomazach Bogumiła Wińska i Pan Wójt Gminy Łomazy pogratulowali zwycięzcom i wszystkich  uczestników konkursu uhonorowali dyplomami i nagrodami.

Wycieczka klas 4 do stolicy województwa.

Czwartego maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Dzieciom bardzo podobał się pobyt w Escape Room - w pokojach zagadek, gdzie ćwiczyły koncentrację uwagi i  umiejętności współdziałania w grupie. Interesująca była również trasa podziemna Lublina i seans w kinie na seansie "Magiczny świat zwierząt". 

Operacja Czysta Rzeka

Operacja Czysta Rzeka to ogólnopolska akcja, której celem jest wspólne zadbanie o świat wokół nas. To społeczne zaangażowanie wolontariuszy, którzy poświęcając swój czas i energię chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci swoje najbliższe otoczenie.
W dniu 29 kwietnia 2023 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, również stali się wolontariuszami Operacji Czysta Rzeka 2023 w powołanym Sztabie Lokalnym „Studzianka - Zielawa” pod kierownictwem Szefa Sztabu Łukasza Wędy. 72 uczniów pod opieką Elżbiety Derlukiewicz- Rusek, Doroty Jeruzalskiej, Grażyny Skrzyńskiej, Anety Najdyhor, Danuty Michalczuk sprzątało drogę dojazdową do Kozłów oraz miejscowość Korczówkę. Zebraliśmy ponad tonę śmieci. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę akcji, rękawiczki robocze, worki foliowe i słodki upominek od Organizatorów. Gmina Łomazy zapewniła pomoc w transporcie wolontariuszy i zebranych worków.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji. Dzięki nam świat wokół nas będzie piękniejszy, a na pewno czystszy. Brawo My.
Do zobaczenia za rok – spotkamy się nad rzeką.