Prezentacja zajęć pokazowych z rytmiki

Prezentacja zajęć pokazowych z rytmiki prowadzonych w grupach przedszkolnych przez instruktora tańca ludowego oraz instruktora muzycznego przy akompaniamencie akordeonu.
 

Międzynarodowy Dzień Kropki

"Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. W naszym przedszkolu po raz kolejny bawiliśmy się z kropami. Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszły ubrane w grochy, kropki i groszki. Zabawa kropkami nie miała końca.  Oto galeria przepięknych zdjęć – oglądajcie i podziwiajcie.

Spokojnie, to tylko próbna ewakuacja!

W środę 21 września w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach została przeprowadzona próbna ewakuacja . Alarm dźwiękowy w postaci trzech długich dzwonków  dał sygnał do ewakuacji z budynku wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi. W tych ćwiczeniach uczestniczyły również oddziały przedszkolne. Na szczęście to była tylko symulacja sytuacji, w której moglibyśmy się znaleźć na wypadek pożaru. Takie próbne ewakuacje odbywają się w naszej placówce systematycznie. Jak to mówi przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony”  -  musimy wiedzieć, jak należałoby się zachować w sytuacji prawdziwego zagrożenia. Wszyscy podeszli do zaistniałej sytuacji bardzo poważnie. Cała akcja przebiegła sprawnie. 
 

XXX Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego w Terespolu.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w Powiatowych Biegach Ulicznych w Terespolu. W kategorii "Igrzyska dzieci" zdobyliśmy 61 punktów do klasyfikacji współzawodnictwa szkół. Gościem specjalnym tych zawodów była Pani Luiza Złotkowska - polska łyżwiarka szybka, trzykrotna olimpijka, dwukrotna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy w swoich kategoriach to: I miejsce - Weronika Jabłońska, Adrian Ostapowicz III miejsce Anastazja Wołosowicz, IV miejsce Andrzej Telaczyński, V miejsce Julia Cichowska, VI miejsce Izabela Łaska i Jakub Korszeń. Opiekunami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk i Ireneusz Korszeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych startach.
 


1 Drużyna Harcerska w Łomazach „AMICI” na Rajdzie Granica 2022

W dniach 8-11.09.02022 1 Drużyna Harcerska w Łomazach „AMICI” w składzie: Agnieszka Bandzarewicz, Zuzanna Kościuczyk, Natalia Kunc, Emilia Marciniuk, Jan Sadowski, Bronek Sadowski, Jan Telaczyński i Julek Telaczyński pod opieką Anny Marciniuk wzięli udział w organizowanym przez Chorągiew Dolnośląską Rajdzie Granica 2022. Rajd polegał na marszu wyznaczoną trasą , zdobywaniu punktów w zadaniach. Nasza drużyna wędrowała trasą harcerską nr IX wyznaczoną przez Hufiec Świdnica, gdzie komendantem trasy był  phm. Oskar Kaszubowski. Codziennie pokonywali po ok 15 km. Wyruszyli w czwartek 8 września o godzinie 8:00 z Sobieszowa, nocowali w schronisku by 11 września spotkać się z innymi harcerzami i harcerkami w Szklarskiej Porębie. I wygrali !!!! Wygrali ze zmęczeniem, ciężkimi plecakami, długością trasy i codziennym dreptaniem. Pokazali , że mogą na siebie liczyć i sobie pomagać.
Nasza drużyna zajęła II miejsce na 7 drużyn na trasie nr IX, przez co brała udział w wielkim finale, gdzie zajęli III miejsce !!!!
 


Zebranie!!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 13 września 2022r.
Godz. 15.30 - spotkanie rodziców uczniów klas 8 z dyrektorem szkoły (aula);
Godz. 16.00 - spotkania z wychowawcami klas;
Godz. 16.30 - spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców (sala nr. 14).
unnamed 1