XXIII Turniej o Puchar Tymbarku pod Patronatem PZPN – Finał Wojewódzki.

19 maja 2023 roku na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim rozegrany został Finał Wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych U8 - uczniowie klas pierwszych, U10  - uczniowie klas trzecich i U12 -  uczniowie klas piątych. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w kategorii U12. Finał wojewódzki zakończyliśmy po fazie grupowej przegrywając ze Szkołą Podstawową w Krzywdzie 3:0, Szkołą Podstawową we Frampolu 2:1 i Szkołą Podstawową w Wierzbicy 2:1. W sporcie oprócz umiejętności technicznych trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia. Nam tym razem tego przysłowiowego szczęścia trochę zabrakło. Udział w tak wielkiej imprezie sportowej (około 900 dzieci z całego województwa) to dla nas olbrzymie wyróżnienie. Wszyscy otrzymali pamiątkowy medal, dyplom i torbę z produktami głównego sponsora. Opiekunem zawodów był Ireneusz Korszeń.

Kolejny wielki sukces Oli

Miło nam poinformować , iż Aleksandra Niczyporuk z grupy Żabki Przedszkola Samorządowego w Łomazach  zajęła III miejsce  w konkursie plastycznym  organizowanym przez  Muzeum Józefa  Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Ola wraz z rodzicami uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia nagród,  gdzie otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe. To kolejny jej wielki sukces i motywacja do udziału w kolejnych konkursach. Serdecznie gratulujemy.

Klasy trzecie w Warszawie

W piątek 19 maja uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami wyruszyły na wycieczkę do stolicy. Droga w towarzystwie Blanki, a właściwie jej piosenki „Solo” minęła bardzo szybko. Pogoda, mimo wiszącej nad nami groźby deszczu, również spisała się na medal. W palnie wyprawy na pierwszym miejscu była STREFA GRAWITACJI. Dziewczęta i chłopcy przez dwie godziny próbowali swoich sił n różnego rodzaju przeszkodach wiszących, stojących oraz leżących. Wiele dziewcząt i chłopców wykazało się niebywałą odwagą. Potem wycieczka udała się do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Po obejrzanym tam seansie rozgwieżdżone niebo nie ma już teraz przed trzecioklasistami tajemnic. Po tych wszystkich emocjach na wycieczkowiczów czekał smaczny obiad w urokliwej restauracji na Starym Mieście oraz pani przewodnik. Po posiłku przez dwie godziny spacerowaliśmy po tajemniczych i tym samym bardzo ciekawych zakątkach Starówki, słuchając opowieści przewodnika. W programie wycieczki nie mogło zabraknąć kupna pamiątek. Naszym zdaniem wycieczka była bardzo udana, radzimy obejrzeć foto relację. Do następnego razu piękna Warszawo!

"Dbam o moje środowisko"

„Dbam o moje środowisko” - przedszkolny konkurs plastyczny

W naszym przedszkolu  11 maja odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Dbam o moje środowisko”. Celem konkursu było kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko naturalne, rozwijanie inwencji twórczej, wyobraźni oraz sprawności manualnej, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali z rąk Pani Dyrektor Bogumiły Wińskiej dyplomy i upominki,  jako podziękowanie za wykonanie pięknych prac.
Organizatorzy  konkursu Ewa Karpowicz i Agnieszka Garbatiuk dziękują Pani  Monice Jaroszuk za ufundowanie nagród.

Klasa 4A w Miasteczku Ruchu Drogowego

We wtorkowy, słoneczny dzień 16 maja 2023r. w Miasteczku Ruchu Drogowego przy WORD w Białej Podlaskiej, uczniowie klasy IV a Szkoły Podstawowej w Łomazach przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Wydarzenie tego typu wśród dzieci było ogromnym przeżyciem gdyż to pierwsze uprawnienia, które nabywają w drodze egzaminu.
Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Uczestnicy zajęć muszą stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego.
Praktyczne przedstawienie swoich umiejętności jazdy na rowerze z zastosowaniem zasad bezpiecznego zachowania na drodze było końcowym etapem starań czwartaków o kartę rowerową.
Po wyczerpujących zmaganiach z przepisami ruchu drogowego, dzieci zjadły pyszne kiełbaski z grilla i popisały się talentem wokalnym przy akompaniamencie p. Pawła Tokarskiego.
Klasa, choć na początku stremowana i pełna obaw, z uśmiechami wracała do domu.
Grupa 16 uczniów w całości zaliczyła egzamin i stała się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Gratulujemy!

Klasy drugie w stolicy województwa podlaskiego

16 maja 2023r. klasy drugie wraz z paniami Agnieszką Panasiuk, Anetą Najdyhor, Elżbietą Kapłan i Iwoną Szepetą wybrały się na całodzienną wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem, po wczesnoporannej zbiórce oraz po dotarciu na miejsce był spektakl pt. "Kaszalot" w Białostockim Teatrze Lalek. Tytułowy bohater w towarzystwie zaprzyjaźnionej Pchły zabrał nas w niezwykłą podróż pociągiem, aby poznać odpowiedź na niezwykle nurtujące pytanie....Spektakl dostarczył widzom wielu emocji. Nie zabrakło wzruszeń, radości, a nawet przerażenia. Po spektaklu udaliśmy się do Pałacu Branickich. Na dziedzińcu czekała nas miła niespodzianka –powitała nas tam babcia jednej z uczennic częstując ciasteczkami. W ramach zajęć warsztatowych w pałacowej sali dzieci wykonały autorski odlew Pałacu Branickich następnie zwiedzili Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, a w nim m.in. ekspozycje ukazujące dzieje lecznictwa. Nie mogło zabraknąć czasu na spacer po przepięknym, barokowym ogrodzie wokół Pałacu, który zachwycił wszystkich. Na półmetku naszej wycieczki czekał na nas pyszny obiad. Posileni pojechaliśmy do Epicentrum Nauki, gdzie w  Strefie Małego Odkrywcy, nasze dzieci mogły przez dwie godziny odkrywać fantastyczny świat nauki, eksplorując pięć obszarów tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa, Energia wody oraz Laboratorium Małego Odkrywcy. Przed odjazdem, aby uspokoić wszystkie zmysły udaliśmy się do Mini zoo "Akcent Białystok". W ogrodzie zoologicznym można było zobaczyć drapieżniki, takie jak niedźwiedź, ryś, żbik. Obok ssaków drapieżnych mieszkają tam  ptaki drapieżne (myszołów, puchacz). Ponadto w ZOO można było zobaczyć żubra, koniki, osły, jelenie, daniele i świnki wietnamskie. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Łomaz.

FOX - wyniki

Znamy już wyniki tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego "FOX", który został przeprowadzony w naszej szkole  28 marca. Z radością informujemy,
iż dwie uczennice naszej szkoły uzyskały wysokie wyniki w tegorocznej edycji. Są to: Agnieszka Bandzarewicz (kl. 6a) w kategorii „Bunnies”, oraz Alicja Maciejewska (kl. 4b)
w kategorii „Kittens”. Obie uczennice osiągnęły w konkursie wynik dobry, co oznacza, że znalazły się w krajowej czołówce.
Termin uroczystości rozdania nagród dla uczniów, którzy uzyskali wynik dobry, bardzo dobry lub laureata, wkrótce zostanie podany przez regionalnego organizatora konkursu.
Pomimo, że inni uczniowie nie osiągnęli tak wysokich miejsc, to jednak ich wyniki były  tak dobre, że pozwoliły naszej szkole zająć "miejsca na podium" w kilku rankingach.
 W rankingu wszystkich kategorii, w kryterium: Najlepszy Wynik nasza  szkoła zajęła
ex æquo
  3. miejsce w powiecie bialskim:

L.p.

Wynik

Typ szkoły

Nazwa szkoły/Miejscowość

Powiat

1.

90.00%

Szkoła podstawowa

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi
Biała Podlaska

bialski

2.

89.17%

Szkoła podstawowa

Katolicka Szkoła Podstawowa
Biała Podlaska

bialski

3.

88.33%

Szkoła podstawowa

Zespół Placówek Oświatowych
Łomazy

bialski

4.

88.33%

Szkoła podstawowa

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej Biała Podlaska

bialski

5.

80.00%

Szkoła podstawowa

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkola Wisznice

bialski

6.

78.33%

Szkoła podstawowa

Szkoła Podstawowa im.1000-lecia Państwa Polskiego Swory

bialski

7.

72.50%

Szkoła podstawowa

Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego Rzeczyca

bialski

8.

70.83%

Szkoła podstawowa

Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej Ortel Książęcy Drugi 14A

bialski

9.

68.83%

Szkoła podstawowa

Akademickie Liceum Ogólnokształcące
w Terespolu

bialski

10.

65.00%

Szkoła podstawowa

Zespół Szkół Ekonomicznych
Międzyrzec Podlaski

bialski

11.

62.50%

Szkoła podstawowa

IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Biała Podlaska

bialski

12.

50.00%

Szkoła podstawowa

Szkoła Podstawowa im. Kajetana  Sawczuka Konstantynów

bialski

W tym samym  kryterium   Najlepszy Wynik  w powiecie bialskim w poszczególnych kategoriach:  Kittens (kl.3-4), Bunnies (kl.5-6)  oraz Ducks (kl. 7-8)  zajęliśmy ex æquo  również 3.miejsca. Bardzo wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy. W przyszłym roku kolejna edycja - zapraszamy do udziału!