Zbiórka żywności w ramach akcji TAK POMAGAM

Szkolne Koło Caritas prowadzi w naszej szkole zbiórkę żywności w ramach akcji TAK POMAGAM. Zbiorka w szkole potrwa do 12 marca.W najblizszą sobotę 9 marca naszych wolontariuszy spotkamy również w sklepach DELIKATESY CENTRUM, GROSZEK I SLAWEX. Zebrane produkty żywnościowe, zostaną przekazane z pomocą GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ osobom potrzebujacym z terenu naszej gminy. Zachęcamy do wsparcia akcji. WARTO POMAGAĆ.
 

Szkolny konkurs „Mistrz Języka Angielskiego”

7 marca 2024 chętni uczniowie pisali test leksykalno – gramatyczny  z języka angielskiego w ramach szkolnego konkursu – Mistrz Języka Angielskiego. Konkurs był przeznaczony dla uczniów z klas VI-VIII i wzięło w nim udział 11 uczniów. Konkurs miał na celu popularyzowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów, motywowanie uczniów do samodzielnej nauki języka angielskiego oraz rozwijania zainteresowań językowych, poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa oraz struktur gramatycznych, a także stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swojego poziomu wiedzy na tle innych uczniów w szkole. Wyniki konkursu poznamy niebawem, 21 marca, podczas obchodów Szkolnego Dnia Poligloty.

Organizator konkursu: Pani Iwona Szepeta

  

Finał zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny i wzięli udział w zbiórce. To dzięki Wam udało się zebrać ponad 130kg karmy suchej i mokrej, kilka kocy i zabawek. Wszystkie produkty trafiły do Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „AZYL”, które prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Białej Podlaskiej. 06 marca 2024r. najmłodsi organizatorzy akcji – kl.3a wraz z kolegami i koleżankami z kl.3b  przekazali dary pracownikom schroniska. Uczniowie mieli niezwykłą okazję zobaczyć jak funkcjonuje i jak pracuje się w tak wielkim schronisku, w którym w dniu wizyty pod opieką było 220 psów różnej rasy, w różnym wieku i w różnej kondycji zdrowotnej. To właśnie pieski zrobiły na dzieciach największe wrażenie - współczuły tym najbardziej dotkniętym przez los, zachwycały się najmniejszymi, a podziwiały te największe. Mamy nadzieję, że to jedna z wielu takich akcji i w przyszłości również będziemy mogli liczyć na Waszą hojność.
 

Teatralny maraton

Przełom lutego i marca obfitował w łomaskiej szkole w liczne wyjazdy. Mamy tu na myśli oczywiście „wypady” edukacyjne do Białej Podlaskiej na spektakle teatralne przygotowane przez artystów teatrów z Krakowa i Wrocławia. W ofercie znalazły się pozycje będące w zestawie lektur takie, jak mity, Zemsta, Balladyna czy Dziady. Jeśli chodzi o ten ostatni wyjazd to niewiele brakowało, a nie doszedłby do skutku z powodu awarii szkolnego autokaru. Jednak dzięki życzliwości organizatora spektaklu wszystko potoczyło się jak trzeba. Nie ukrywamy, że te przedstawienia to jedna z niewielu możliwości kontaktu uczniów z „żywym teatrem”. Choć w dzisiejszych czasach trudno zaskoczyć odbiorcę, artyści podchodzą do klasyki z dystansem, czasami odpowiedzią na takie wyzwanie jest poczucie humoru. Teatr Nowoczesny zaprezentował oryginalną, nieprzewidywalną adaptację sceniczną Mitów Greckich, urzekającą bogatą scenografią, wiernymi kostiumami. Dopełnieniem widowiska były liczne efekty świetlne i dźwiękowe. Widzowie mierzyli się z moralnymi dylematami Balladyny, innym zaś razem uczestniczyli w miłosnych rozterkach bohaterów Zemsty. Klasyczna adaptacja Dziadów  odwoływała się do zagadnień dręczących ludzką duszę nie tylko w epoce romantyzmu, zawierała jednak coś więcej niż tylko oswojenie człowieka ze śmiercią i przemijaniem, mówiła o „połączeniu” z tymi, którzy odeszli. Tego wszystkiego mogli doświadczyć uczniowie klas V – VIII, którzy byli uczestnikami wybranych spektaklów.
 

Informacja o projekcie "Gmina Łomazy stawia na edukację"

Rozpoczynamy rekrutację do projektu "Gmina Łomazy stawia na edukację".

  1. Rodzic uczestnika projektu (ucznia) wypełnia w linku formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami.
  2. Drukuje go i podpisuje odręcznie długopisem NIEBIESKIM WKŁADEM.
  3. Przynosi go do szkoły.
  4. Szczegółowych informacji udzielają wychowawcy oraz p. Agnieszka Tremeska.
  5. Regulamin projektu oraz instrukcja wypełniania formularza w załącznikach poniżej.

Formularz rekrutacyjny dla UCZNIA:
https://admin.asystentefs.pl/guest/form/ea2654e5d0d20914060d79de69f0579c75991854

Regulamin Rekrutacji i uczestnictwa w projekcie 
Instrukcja wypełniania formularza rekrutacyjnego

pr2

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

We wtorek 5 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło 18 uczniów z klas III-VIII. Konkurs polegał  na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i dawał uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej, ale również sprawdzał ich znajomość z przeczytanej wcześniej lektury.  Wyniki konkursu poznamy na początku maja. Nasi uczniowie startowali w trzech kategoriach: Kittens (kl. III-IV), Bunnies (kl. V-VI) i Ducks (kl. VII-VIII). Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwała szkolna koordynatorka konkursu, pani Iwona Szepeta.         

Uczestnicy konkursu:        
Kittens:
Karolina Bańkowska, Martyna Belkiewicz, Michalina Kożuchowska, Kacper Niewęgłowski, Dawid Sawicki, Zofia Wołosowicz, Nikola Żukowska, Łucja Bańkowska, Wojciech Derlukiewicz, Alicja Mirońska, Anna Karpowicz, Andrzej Telaczyński, Zuzanna Wołosowicz;

Bunnies:
Alicja Maciejewska, Piotr Bańkowski, Krystian Czeranowski;

Ducks:
Agnieszka Bandzarewicz, Jan Sadowski, Szymon Tykałowicz.

Plakat Konkursu FOX do edycji 2024

Gmina Łomazy stawia na edukację

Pod taką nazwą Szkoła Podstawowa w Łomazach rozpoczyna realizację ogromnego projektu finansowanego z Funduszy Europejskich, o czym poinformowała rodziców podczas zebrania półrocznego dyrektor szkoły Bogumiła Wińska. Środki w wysokości około 450 tysięcy złotych wykorzystane będą min. na: rozszerzenie oferty dydaktycznej, zajęcia w zakresie doradztwa edukacyjno – zawodowego dla uczniów, wsparcie psychologiczne, wyjazdy rozwijające zainteresowania uczniów, doposażenie szkoły w sprzęty dydaktyczne. Nabór uczniów chętnych do wzięcia udziału w programie ruszył od 1 marca, natomiast pierwsze zajęcia rozpoczną się już od kwietnia i będą kontynuowane również w przyszłym roku szkolnym. Należy dodać, że po zakończeniu projektu każdy uczestnik zajęć ma zapewniony bezpłatny wyjazd do Centrum Nauki Kopernik Zachęcamy dzieci i młodzież naszej placówki do udziału w projekcie.