Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych

Sukces w konkursie językowym! 9 czerwca uczniowie klas ósmych już poi raz trzeci wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych organizowanym przez ZSCKR w Jabłoniu. Agnieszka Arseniuk i Dominika Makowska zajęły I i II miejsce w kategorii języka rosyjskiego. W konkursie wzięło udział 106 uczniów z 13 szkół podstawowych. Nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie z języka rosyjskiego i angielskiego. W kategorii języka angielskiego reprezentowali nas: Sandra Wilbik, Amelia Bielecka, Emilia Panasiuk, Mateusz Kowieski i Wiktoria Dziobek. W kategorii języka rosyjskiego: Agnieszka Arseniuk, Dominika Makowska, Julia Korszeń, Rafał Abramek i Jan Kożuchowski Zadania konkursowe przygotowano na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

„Bajki, bajeczki…”

Uczennica klasy 3a Anastazja Wołosowicz otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim  Konkursie Plastycznym „Bajki, bajeczki…”, zorganizowanym przez BCK w Białej Podlaskiej.
Gratulacje!
nastka

„Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego"

Uczennica klasy 3a - Zuzanna Przyłucka uczestniczyła w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Dzieci ilustrują bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego". Uzyskała w nim wyróżnienie i właśnie otrzymała nagrodę. Gratulacje!

DSC02013

„Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

Anastazja Wołosowicz z klasy 3a zajęła II miejsce, a Łucja Bańkowska z klasy 2b otrzymała wyróżnienie na etapie powiatowym XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”, zorganizowanego przez KRUS. Ponadto Anastazja Wołosowicz za swoją pracę zdobyła wyróżnienie na etapie wojewódzkim tego konkursu.
Laureatkom gratulujemy!

"Krajobrazy świata"

Uczniowie klasy 5a w ramach podsumowania działu "Krajobrazy świata" pracowali nad projektem diorama - wybrany krajobraz świata (pustynia, sawanna itp). Każdy uczeń pracował na miarę swoich możliwości, wykonując rodzaj obrazu w głębokim obramowaniu. A efekty pracy widoczne są na poniższych zdjęciach. Dziękuję za zaangażowanie i pomysłowość.

Wycieczka klasy 3a i 3b

Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu uczniów każdej klasy, gdyż wówczas nie trzeba siedzieć w szkole, a wiedzę można zdobywać poprzez zabawę, dlatego też w dniu 09.06.2022r. uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką wychowawczyń – Wiesławy Kozaczuk i Aleksandry Dołęgowskiej oraz p. Moniki Trochonowicz wybrali się do Koszoł. Po przybyciu na miejsce uczniowie weszli przez specjalną bramkę, przy której można było pociągnąć za linę i uderzyć dzwonkiem na szczęście. Po wysłuchaniu ciekawej legendy o królowej Bonie i krótkiej historii dotyczącej miejscowości Koszoły udali się do ogrodu, gdzie poznali tam różne rośliny – krzewy, warzywa, zioła i zboża, a także dowiedzieli się, jak kiedyś uprawiano ziemię i dlaczego rabaty są w kształcie kół. Następnie odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których dzieci zrobiły kolorowe i pyszne szaszłyki z wybranych przez siebie owoców. Przy wykonywaniu tego zadania ważna była dokładność, kreatywność i umiejętność współpracy w danej grupie. Ponadto liderzy poszczególnych zespołów własnoręcznie przygotowali orzeźwiające napoje dla członków swojej drużyny. Po skonsumowaniu pysznych i zdrowych szaszłyków nadszedł czas na wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda nam sprzyjała, więc uczniowie z radością m.in. bawili się na placu zabaw, grali w piłkę i badmintona, puszczali coraz większe bańki mydlane i wykazując się zręcznością niczym wiewiórki, skakali po drewnianych pieńkach. Po wyczerpujących harcach nieco zmęczeni i zgłodniali z apetytem zjedli upieczone przez siebie nad ogniskiem kiełbaski. Podczas pobytu w Koszołach nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w siedzibie św. Mikołaja, z którym niestety dzieci nie mogły się spotkać, gdyż obecnie przebywa na zasłużonym urlopie, ale zobaczyły jak mieszka oraz jego piękne sanie, a na koniec otrzymały pozostawione przez niego słodkie upominki. Zadowolone i z uśmiechem na twarzach wróciły do szkoły. Dzień pełen wrażeń i wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Ostatnie tygodnie to czas wycieczek. Jeżdżą starsi uczniowie, jeżdżą też uczniowie klas młodszych. W czwartek 9 czerwca na wycieczkę do Kazimierza Dolnego wybrali się wraz z nauczycielami uczniowie klasy II a i II b. Piękne słońce od rana zapowiadało już udaną wycieczkę. Tak też było. Do Kazimierza dotarliśmy przed południem, kiedy nie było jeszcze tłumów. Pierwszym punktem programu były warsztaty w piekarni Sarzyńskich. Wycieczkowicze zostali podzieleni na 2 grupy. W czasie, kiedy jedna pod okiem mistrzów piekarniczych wyrabiała z ciasta słynne koguty, druga przemierzała stragany z pamiątkami. Potem była zamiana. Wychodząc z warsztatów, każdy miał ze sobą słynnego w całym kraju kazimierskiego koguta i to nie byle jakiego – certyfikowanego. Dzieci nie zapomniały o tym, by wrócić z wycieczki z upominkami dla najbliższych. Po tak emocjonujących zajęciach w planie był smaczny obiad. Wyprawy do Kazimierza Dolnego kojarzą się z rejsem po Wiśle. Tak było też  i tym razem. Na ponad godzinny rejs po Wiśle zabrał nas statek z epoki galeonów. Na pokładzie pan przewodnik (z wykształcenia ornitolog) opowiadał o różnych ciekawych rzeczach związanych nie tylko z samą Wisłą, ale też z jej skrzydlatymi mieszkańcami. Słońce i mewy latające nad głową umilały czas. Po zejściu z pokładu pan przewodnik oprowadził nas po najciekawszych zakątkach miasta. Byliśmy między innymi na Górze Trzech Krzyży, w ruinach zamku, widzieliśmy basztę. Wejście na Górę Trzech Krzyży wymagało trochę wysiłku, ale było warto. Po zejściu pozwoliliśmy sobie na lody i gofry – było coś dla zregenerowania sił. Powrót do Łomaz upływał także w miłej atmosferze. Uczestnicy dzielili się między sobą wrażeniami, pokazywali sobie pamiątki. Humory dopisały, pogoda również, tak więc wyprawę można zaliczyć do udanych.

Mama, Tata – najpiękniejsze słowa świata

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z niecierpliwością. Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości  i uśmiechu. Z tej okazji przedszkolaki wystąpiły dla swoich najbliższych. Dzieci z grupy „Żabki” zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, muzyczne w przedstawieniu „Była sobie żabka mała”. Przedszkolaki z pozostałych grup recytowały wiersze i śpiewały piosenki.
W tym szczególnym dniu rodzice otrzymali od swoich pociech własnoręcznie wykonane upominki oraz moc życzeń i całusków. Do życzeń przyłączyła się Pani Dyrektor, życząc Rodzicom, dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem, jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzonego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości i zrozumienia.
Pamiętajmy, że szacunek i miłość to fundament szczęśliwej Rodziny. Dzień Rodziny powinien trwać przez cały rok!!!