Ślubiowanie kl I

Ślubowanie to bardzo ważne święto w życiu każdego dziecka. 21 października 2021 r. taka uroczystość odbyła się  w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach. W tym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice, Dyrekcja pani Bogumiła Wińska i pani Dorota Biesiada oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Marciniuk, koledzy ze starszych klas oraz nauczyciele. Dzieci z klas pierwszych przedstawiły program artystyczny pt. ,,Ślubujemy” przygotowany pod kierunkiem pań: Elżbiety Bieleckiej i Agnieszki Panasiuk. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dotyczące szkolnej nauki, naszej ojczyzny, zasad zachowania, ekologii oraz zaprezentowały dwa tańce. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, po czym pani dyrektor Bogumiła Wińska dokonała aktu pasowania. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki od pana Wójta, Rady Rodziców, starszych kolegów i swoich rodziców. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń rodzice przygotowali dzieciom pyszny tort i sękacze. Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.

Wychowawczynie

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Już drugi raz z rzędu Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Oświatowych  w Łomazach świętowaliśmy w reżimie sanitarnym. Dzięki organizatorom wydarzenia, pomimo niespodziewanych trudności związanych z sytuacją epidemiczną w placówce, obchodziliśmy go nie mniej uroczyście, niż w latach poprzednich. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Wiński, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Marciniuk.

Pani Dyrektor Bogumiła Wińska w swoim wystąpieniu przypomniała, że dzień ten jest pamiątką powstania  Komisji Edukacji Narodowej - pierwszej w Polsce władzy oświatowej powołanej 14 października 1773 roku.  Podkreśliła również, że czas pandemii wymaga od nas postawy niezwykłej kreatywności. Jednocześnie dodała, że powinniśmy patrzeć w przyszłość z optymizmem oraz doceniać to, co posiadamy niczym w przytoczonych przez Panią Dyrektor słowach piosenki: „Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest!” 

 

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej 2021

Informacja!

W związku z zaistniałą sytuacją w naszej szkole informujmy, że wszelkie problemy dotyczące dostępu do platformy Teams (zmiana haseł, problemy z logowaniem) należy zgłaszać do p. Doroty Łaskiej. Wiadomości, zapytania proszę wysyłać przez dziennik elektroniczny.
3

Emocja - Międzynarodowy projekt edukacyjny

emocja

Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach bierze udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjny „Emocja”. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Proponowany projekt zakłada pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, obejmujące rozmowę o uniwersalnych wartościach.   Realizowany jest on przez Panią Małgorzatę Szewczyk  psychologa szkolnego w grupie dzieci 6- letnich.

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym, rozbudzanie
w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości, aktywizacja na zrozumienie emocji i uczuć innych osób, integracja zespołu klasowego, wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.

emocja2

Spotkanie z leśnikiem

Większości z nas las kojarzy się z relaksem, grzybobraniem, świeżym powietrzem. Zazwyczaj są to miłe skojarzenia. Być może są i tacy, którzy z tym środowiskiem zamierzają związać swoją przyszłość. Dnia 11 października uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z osobą, która o lesie wie prawie wszystko. Gościem był nadleśniczy Nadleśnictwa Biała Podlaska Pan Tomasz Bylina. Zapoznał on naszą młodzież z trudną, ale jakże ciekawą pracą leśników. Osobiste zaangażowanie i poświęcenie tych ludzi przyczynia się do zachowania różnorodności biologicznej lasu. Leśnicy są odpowiedzialni nie tylko za gospodarkę leśną i pielęgnowanie lasu, ale też  za edukację i ochronę. Spotkania z młodzieżą takie jak to sprzyjają edukacji młodego pokolenia. Pracownik nadleśnictwa zwrócił  dużą uwagę na  walory przyrodnicze podległego mu terenu – park krajobrazowy, rezerwaty i pomniki przyrody. Omówił też znaczenie gospodarcze i społeczne lasu w kontekście współczesnych, jak i przyszłych pokoleń. Od Pana nadleśniczego uczniowie otrzymali foldery jego autorstwa, zawierające  piękne zdjęcia obiektów przyrodniczych z terenu nadleśnictwa. To kolejny dowód na to, że przyroda naszej Ojczyzny jest piękna, ale wszyscy musimy pamiętać, by tym pięknem mogły się cieszyć jeszcze kolejne pokolenia.  Dziękujemy Panu nadleśniczemu za ciekawą lekcję przyrody.

 

Wycieczka do Hołowna

Dnia 7 października 2021r. uczniowie z klasy II a i II b wraz z wychowawcami p. D. Derlukiewicz, p. M. Rogoźnicką i p. I. Korszeniem udali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Hołownie. „Kraina Rumianku” to przepiękna wioska tematyczna, przypominająca doskonale zarządzany, żywy skansen. Na miejscu dzieci dowiedziały się o historii jej powstania.  Potem zostały podzielone na cztery grupy, które uczestniczyły w warsztatach wyrobu mydła. Następnie zjadły smaczne, ciepłe kiełbaski. Później odbył się  pokaz obróbki bursztynu. Dzieci miały możliwość zakupu pamiątek w miejscowym sklepiku. Zdobyta wiedza, własnoręcznie wykonane mydełka zabrane do domu i pamiątki sprawiły naszym uczniom dużo radości.