Odblaski z projektu „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”

Dzieci z przedszkola (4, 5 i 6 – latki) oraz z klas I – III oglądały wcześniej zajęcia online dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, przeprowadzone w zakresie projektu informacyjno – edukacyjnego „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. Natomiast w dniu 23.11.2023r. w ramach tego projektu otrzymały materiały odblaskowe, które z pewnością będą przypominały im o zachowaniu należytego bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze i o noszeniu różnorodnych odblasków.

  

Konkursy - „Chodzi po lesie Pani Jesień” i „Segreguj z nami…”

Szkolny Konkurs Plastyczny „Chodzi po lesie Pani Jesień” przeznaczony był dla uczniów klas I – III. Celem konkursu było m.in. rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych dzieci, pobudzanie ich aktywności twórczej, uwrażliwianie na otaczające środowisko naturalne oraz dokumentowanie jego piękna poprzez działalność plastyczną. Jury dokonało oceny prac i wyłoniło laureatów, którzy w dniu 23.11.2023r. otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, wręczone przez panią Dyrektor Bogumiłę Wińską. Nagrodzeni uczniowie to: 
I miejsce – Zofia Wołosowicz (kl. 3a) i Weronika Jabłońska (kl. 3b),
II miejsce – Karolina Szyndler (kl. 2a) i Aleksandra Derlukiewicz (kl. 3b),
III miejsce – Mikołaj Steckiewicz (kl. 1a) i Szymon Mazur (kl. 1b),
wyróżnienie – Tymon Wołosowicz (kl. 1b) i Nikola Ignatiuk (kl. 2a)

Ponadto małe prezenciki i dyplomy za udział otrzymali uczniowie:
kl. 1a – Aleksandra Niczyporuk
kl. 1b – Eliza Abramowska, Hanna Górzyńska, Oliwia Głowacka, Krystian Hołownia, Andrzej Michalczuk, Amelia Semeniuk, Sebastian Zarębski
kl. 2a – Jan Cichowski, Julia Derlukiewicz, Szymon Hordejuk, Milena Koprianiuk, Nikodem Kowieski, Marianna Ziętecka
kl. 3a – Dawid Sawicki
kl. 3b – Hanna Bondarzewska

Szkolny Konkurs Plastyczny „Segreguj z nami – walcz z odpadami” dla uczniów klas I – III miał na celu: rozbudzanie ciekawości poznawczej, kształtowanie świadomości ekologicznej i uwrażliwianie na czystość środowiska oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Komisja konkursowa wybrała najlepsze prace, a ich wykonawcom również 23.11.2023r. pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody.
Laureaci konkursu:
I miejsce – Aleksandra  Derlukiewicz (kl. 3b),
II miejsce – Szymon Nazarewicz (kl. 1a),
III miejsce – Oliwia Głowacka (kl. 1b),
wyróżnienie – Katarzyna bandzarewicz (kl. 1a), Filip Sobechowicz (kl. 1a), Karolina Stanilewicz (kl. 1b), Marta Kuflowska (kl. 3a)
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w następnych szkolnych konkursach.

Organizatorzy: Wiesława Kozaczuk, Dorota Jeruzalska, Grażyna Skrzyńska, Aleksandra Dołęgowska

  

Bajkowo i kolorowo

Okazuje się, że w szkole wcale nie musi być nudno. Uczniowie klas IV - VIII zorganizowali pierwszy w tym roku dzień tematyczny i spora część z nich przyszła przebrana za wybraną postać z bajki lub kreskówki. Było pomysłowo, zabawnie i kolorowo.  Okazuje się, że można uczyć się w miłej atmosferze. Zachęcamy do tego, aby następnym razem biorących udział w tej uczniowskiej akcji było wiecej.

  

„Szkoła pamięta 2023"

Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach kolejny raz w łączył się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta „ 2023. Świadomość tożsamości narodowej, pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności to niezwykle istotne zagadnienia, na które należy zwracać uwagę i uwrażliwiać młode pokolenie. To nasz wspólny obowiązek szczególnie w ostatnim, jakże niepewnym czasie. Jako że termin akcji wiąże się z okresem świąt zadusznych, tym samym nawiązuje do naszej polskiej tradycji. W ramach tegorocznej edycji akcji „Szkoła pamięta” uczniowie podjęli szereg działań, które w większości dotyczyły porządkowania miejsc pamięci lub opuszczonych grobów.
Uczniowie klasy VII b: porządkowali groby żołnierzy z I wojny światowej w Kozłach – miejsce spoczynku 10 żołnierzy- Polaków, Rosjan i Austriaków. W sprzątaniu brali udział: Gabriela Kuzawińska, Lena Hajbos, Dawid Korzeniowski. Uporządkowali grób nieznanego żołnierza w Dubowie. W sprzątaniu brali udział: Nikodem Jakubiuk, Marcel Pietruszka, Lena Klimkowicz, Paulina Kulig i Zuzia Telaczyńska. Alicja Adamczuk, Darek Trochonowicz i Dorota Trochonowicz z kl VI b porządkowali leśny grób nieznanego żołnierza z II wojny światowej w Jusakach  - Zarzece.

  

Wyjątkowy spektakl

Uczniowie klas siódmych uczestniczyli w poniedziałek 20 listopada w niezwykłym spektaklu przygotowanym na podstawie najsłynniejszej komedii Aleksandra Fredry „Zemsta”. Jako, że jest to jedna z obowiązkowych lektur, tym bardziej nie wypadało nie skorzystać z okazji. Zostaliśmy zaproszeni do Białej Podlaskiej przez panią Danutę Szaniawską  - reżyserkę przedstawienia. Spektakl był o tyle wyjątkowy, że w postacie dramatu wcielili się bialscy urzędnicy, przedstawiciele miasta, szkół i instytucji. Sztuka wywarła na nas ogromne wrażenie. Wyjątkową kreację stworzył prezydent miasta Biała Podlaska  -  pan Michał Litwiniuk, który wcielił się w postać Papkina i zrobił to po mistrzowsku.

  

„Mała książka- wielki człowiek”

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka- wielki człowiek” uczniom klas pierwszych rozdano bezpłatne Wyprawki Czytelnicze. W ich skład wchodzą: książka pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek oraz poradnik dla rodziców i opiekunów „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Akcja jest częścią ogólnopolskiego projektu  finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury  i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.