„Małe smyki recytują ulubione wierszyki”

Dnia 12 marca 2021r. w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Małe smyki recytują ulubione wierszyki”, zorganizowany przez panią Barbarę Ignatowską i panią Agnieszkę Panasiuk.  Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, zachęcanie do występów przed publicznością oraz rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci.

Każdą grupę reprezentowały  dzieci, wyłonione podczas eliminacji wewnątrz grupowych. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Jury w składzie: pedagog szkolny – pani Monika Trochonowicz,
i pedagog specjalny - pani Agnieszka Garbatiuk miało problem z wytypowaniem zwycięzców.

Na zakończenie konkursu pani dyrektor Bogumiła Wińska pogratulowała wszystkim uczestnikom, wręczyła nagrody  zwycięzcom oraz dyplomy  wszystkim uczestnikom konkursu.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach: 3 - 4 – latki i 5 - 6 -latki.

 

Czytaj więcej: „Małe smyki recytują ulubione wierszyki”

Informacja

Organizacja  pomocy  psychologiczno-pedagogicznej
dla dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białej Podlaskiej
wraz z Filiami 
w Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu i Wisznicach

INFORMUJE

Czytaj więcej: Informacja

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Rodzice!

Jeżeli podjęliście Państwo decyzję, aby od 1 września 2021 roku Wasze dziecko rozpoczęło edukację w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach, przedstawiamy Wam najważniejsze informacje na temat zasad prowadzonego naboru na rok szkolny 2021/2022.

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną  w naszym  przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie do 19.03.2021r.

Nabór na wolne miejsca w przedszkolu trwa od 09 - 23 marca 2021r. Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.
Wniosek z oświadczeniami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych można pobrać ze strony internetowej szkola.lomazy.pl  w zakładce Rekrutacja lub w głównym wejściu do szkoły (na stoliku) oraz w  sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach w godzinach 730 – 1530.

9 kwietnia 2021r.  opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
9 – 30 kwietnia 2021r. złożenie Potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.
14 maja 2021r. opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Jeżeli przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami, to od 28 maja do 04 czerwca 2021r. odbędzie się uzupełniające postępowanie rekrutacyjne do przedszkola.
O terminie podpisania Deklaracji pobytu dziecka  w przedszkolu rodzice zostaną poinformowani.

UWAGA!

Wypełnioną Deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego prosimy włożyć do oznakowanego pudełka znajdującego się na korytarzu przedszkolnym. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola prosimy pozostawić w oznakowanym pudełku znajdującym się w głównym wejściu do szkoły lub przesłać wypełniony na podany adres: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziękujemy!

Spotkanie z policjantem

24.02.2021r. nasi uczniowie z klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Wisznicach - aspirantem sztabowym p. Januszem Kosowskim. Funkcjonariusz policji opowiadał dzieciom o zachowaniu  bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych, właściwym sposobie podróżowania - jazdy w foteliku i z zapiętymi pasami. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci zadawały pytania i opowiadały różne sytuacje drogowe. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych uczniów oraz wpłynie pozytywnie na ich zachowanie na drodze. Na zakończenie spotkania p. Dyrektor Bogumiła Wińska zaprezentowała kamizelki odblaskowe z logo Gminy Łomazy zakupione wszystkim uczniom przez p. Wójta  Gminy Jerzego Czyżewskiego. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za troskę o nasze bezpieczeństwo i zakup kamizelek.

 

Aktorzy teatru Krak – Art z Krakowa

Dnia 19 lutego gościliśmy aktorów teatru Krak – Art z Krakowa, którzy zaprezentowali uczniom klas I -III i 6 – latkom adaptację jednej z najbardziej znanych baśni H.Ch. Andersena „Królowa Śniegu” a najmłodszym przedszkolakom - „Lodową Krainę” na podstawie znanej bajki. Teatralno-muzyczne przedstawienia przeniosły widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Opowiadały o przygodach licznych bohaterów ukazując siłę dobra, przyjaźni i miłości, która pokonuje wszelkie trudności i zawsze zwycięża. Piękna scenografia, kostiumy oraz świetna gra aktorów sprawiły, że spektakl dostarczył dzieciom wiele radości i ogromną dawkę pozytywnej energii. Artyści angażowali małych widzów do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu poprzez taniec, śpiew. Serdecznie dziękujemy za miły, wspólnie spędzony czas.

 

Karnawał w przedszkolu

…„W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale.
W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się”...

Zbigniew Dmitroca

 1

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, także dla najmłodszych. Zgodnie z tą tradycją w dniu 11 lutego 2021r.w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na który dzieci z radością czekały. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez swoje Panie. Zabawy odbyły się w salach poszczególnych grup przy dziecięcym repertuarze i popularnych hitach muzycznych. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci mogły chwilę odpocząć podczas słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice – były słodziutkie pączuszki
i faworki, bo przecież był TŁUSTY CZWARTEK. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil. Następny bal już za rok!!!

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów i słodkiego poczęstunku.