W ostatnim tygodniu października w naszym przedszkolu dzieci świętowały „Dzień Marchewki". W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane we wszystkich odcieniach koloru pomarańczowego. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesołe i zdrowe święto. Dzieci były zachwycone obchodami, we wszystkich grupach były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym marchwi, zwrócona była uwaga na to, jak wiele potrzebnych do prawidłowego rozwoju witamin ma marchew i inne warzywa. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych chrupały surowe marchewki, piły sok marchewkowy i degustowały ciasto marchewkowe. Dzieci uczestniczyły również w konkursach, bawiły się i tańczyły przy skocznych piosenkach o marchewkach. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Wszystkim dopisywały wyśmienite humory!!!
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Święta Marchewki.
W dniu 5 listopada 2021r. odbył się Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie” dla uczniów klas 1 – 3. Głównym celem konkursu było rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi. To także doskonała okazja dla dzieci do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania się przed publicznością. Młodzi artyści wykazali się ogromną wrażliwością. Udowodnili, że takie pojęcia jak: patriotyzm, Ojczyzna i tradycja narodowa są bardzo ważne oraz bliskie sercom i umysłom dzieci. W konkursie wzięło udział 19 uczestników. Widzowie i jurorzy byli pod dużym wrażeniem występów uczniów. W oczekiwaniu na werdykt jury, wykonawcy razem z publicznością wspólnie śpiewali znane pieśni patriotyczne.
Następnie z rąk Dyrekcji – p. Bogumiły Wińskiej i p. Doroty Biesiady zwycięzcy odebrali nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki, ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Nagrodzeni:
I miejsce – Kaja Sobechowicz
II miejsce – Marianna Langowska – Tabagari
Maciej Przyłucki
III miejsce – Jowita Pydyś
wyróżnienia - Zuzanna Przyłucka
Zuzanna Szatałowicz
Gabriela Arseniuk
Organizatorzy:
Aleksandra Dołęgowska i Wiesława Kozaczuk
GRATULUJEMY!
Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Paka dla psiaka i kociaka”.
Zebraliśmy:
- 37 kilogramów suchej karmy,
- 21 szt. dużych puszek (1240 gramów ) karmy mokrej,
- 23 małe puszki (400 gramów) karmy mokrej,
- 2 „kiełbaski”, 10 saszetek,
- wiele misek, zabawek, smyczy,
- 21 kołder, koców i ręczników.
Psy i koty ze schronisk w Łomazach i Białej Podlaskiej będą wdzięczne wszystkim ofiarodawcom.
Jeszcze raz dziękujemy!!!
W konkursie plastycznym „Biblioteka moich marzeń” zorganizowanym przez panie bibliotekarki wzięło udział 31 uczniów klas I- III. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były pomysłowe, piękne i starannie wykonane. Decyzję podjęto po długiej i burzliwej debacie.
I miejsce zajęła Zuzanna Wołosowicz kl. II B
II miejsce: Zuzanna Jaśkiewicz kl. III B
III miejsce: Wojciech Głowacki kl. III A
Wyróżnienia przyznano Aleksandrze Derlukiewicz z kl. I B oraz Anastazji Wołosowicz z kl. III A.
Cieszymy się z tak licznego udziału i gratulujemy!!!
"Myślimy dzisiaj o Polsce. Mówimy – nasz kraj ojczysty. Słuchamy polskiego hymnu. Trwa apel uroczysty. Myślimy dzisiaj o Polsce. Historia uczy pokory. Czytamy o latach wojen, zaborów i niewoli. Nie wstydźmy się kochać Polski, nie mówmy o niej tylko od święta. Ginęli za wolność ludzie. Musimy o tym zawsze pamiętać." - śpiewali uczniowie podczas uroczystej akademii patriotycznej przygotowanej przez społeczność szkoły z racji obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która odbyła się w przeddzień święta. Wierszem i piosenką wyrazili swój szacunek do bohaterów minionej epoki, a zgromadzonym przypomnieli historię tamtych wydarzeń.
Zazwyczaj w uroczystości z okazji Święta Niepodległości brali udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale też społeczność Łomaz i okolic. W tym roku ze względu na wymogi sanitarne charakter uroczystości był zamknięty. Wśród zaproszonych gości byli: sekretarz Gminy Łomazy Pani Marianna Łojewska, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Marciniuk oraz przewodniczący Rady Gminy Łomazy Pan Andrzej Wiński.
Gości powitała dyrektor szkoły Pani Bogumiła Wińska. W trakcie przemówienia zacytowała słowa błogosławionego prymasa Stefana Wyszyńskiego „Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”. My dziś możemy żyć dla ojczyzny, to znaczy sumiennie uczyć się, pracować, szanować innych, a „Bóg – honor – Ojczyzna” to sztandarowe hasło w dziejach historii naszego narodu. Powiedziała także, że wiele rzeczy doceniamy dopiero, kiedy je utracimy. Teraz mamy wolny kraj, ale musimy pamiętać, że nic nigdy nie jest nam dane na zawsze.
Przewodniczący Rady Gminy podziękował za zaproszenie. Zabierając głos powiedział,że naszą powinnością jest wdzięczność i szacunek dla tych, którzy w walce o wolność oddali swoje życie. Dzięki nim mamy hymn, flagę, godło, własną kulturę, tradycje narodowe. Miłość do ojczyzny to też więcej szacunku do rodziców, nauczycieli, do tych, którzy strzegą naszych granic w tych trudnych czasach.
Część artystyczna w wykonaniu uczniów klas: IVb, Va, VIIa i VIIIc, pełna akcentów patriotycznych, wywarła ogromne wrażenie zarówno na gościach, jak i zgromadzonych uczniach. Poza montażem słowno - muzycznym, przygotowanym pod kierunkiem Pań Elżbiety Bieleckiej i Małgorzaty Szewczyk oraz Pana Grzegorza Kulickiego wystąpili też laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej pod kierunkiem Pań Agnieszki Panasiuk, Wiesławy Kozaczuk i Aleksandry Dołęgowskiej.
Zwieńczeniem akademii było wspólne odśpiewanie o godzinie 11.11. naszego hymnu narodowego. W całym zespole brzmiał śpiew Mazurka Dąbrowskiego, bo śpiewali go też uczniowie klas młodszych będący w klasach oraz dzieci w przedszkolu. Nasza szkoła włączyła się w ten sposób w kolejną edycję akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.