Uczcijmy minutą ciszy...

Szanując wolę żony zmarłego dyrektora dr. Romualda Szudejko, dotyczącą organizacji pogrzebu, który ma mieć charakter prywatny informujemy, że społeczność szkolna oddała cześć zmarłemu na uroczystości szkolnej w przeddzień pogrzebu.

„Są pożegnania na które nigdy nie będziemy gotowi. 
Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez
i są takie osoby na myśl, o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień.”

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy Pana dyrektora dr. Romualda Szudejko, który zmarł 22.10 2021 r.
Pan Szudejko ze szkołą w Łomazach związany był od 1981 roku, kiedy to podjął pracę jako nauczyciel. Już w roku 1984 został dyrektorem naszej placówki, przeprowadzając ją przez kolejne reformy i przeobrażenia historyczne. Zaczynając od Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, potem dołączając Gimnazjum im. Unitów Podlaskich  oraz Przedszkole Samorządowe, utworzył Zespół Szkół w Łomazach.
Funkcję dyrektora sprawował do 2012 roku. W tym okresie zmieniał się wizerunek naszej placówki. Szkoła została przeniesiona do nowego budynku, oddano do użytku salę gimnastyczną, boisko Orlik i plac zabaw dla najmłodszych. Nad tym wszystkim czuwał  Pan dyrektor.
Romuald Szudejko był doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, wieloletnim nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie.
Z pasją i zaangażowaniem uczył kochać Ojczyznę kolejne pokolenia dzieci i młodzieży. W pracę zawodową wkładał całe serce, podkreślając jednocześnie, jak ważna w niej i osobistym rozwoju każdego człowieka jest dyscyplina.

           Jako regionalista i wielki pasjonat historii dążył do przekazania wiedzy o naszej Małej Ojczyźnie, poprzez spotkania z uczniami, wspólne wycieczki po okolicznych miejscowościach, upamiętnienie miejsc związanych z wydarzeniami historycznymi, publikacje.
Na wizerunek naszej szkoły ogromny wpływ miała prowadzona przez Pana dyrektora polityka kadrowa, zmierzająca do tego, by gromadzić wykwalifikowaną kadrę, motywować nauczycieli do poszerzania kwalifikacji, zdobywania kolejnych awansów zawodowych, jednocześnie dbając, by nauczyciele mieli poczucie bezpieczeństwa w zakresie zatrudnienia.
Dziękując za długoletnią, pełną poświęcenia pracę zawodową społeczność szkolna uczciła minutą ciszy  i modlitwą pamięć dyrektora dr. Romualda Szudejko.

Niech spoczywa w pokoju.

"Śmierć nie jest kresem naszego istnienia,
żyjemy w naszych dzieciach
i następnych pokoleniach.
Albowiem to dalej my,
a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia"
                              - A. Einstein

 

Z poczuciem wielkiej straty...

Z poczuciem wielkiej straty zawiadamiamy, że w dniu 22 października 2021 r. odszedł doktor Romuald Szudejko, regionalista, historyk i politolog.
W latach 1984-2012 dyrektor łomaskich szkół: Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, Gimnazjum im. Unitów Podlaskich oraz Zespołu Szkół w Łomazach. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Autor pierwszej obszernej Monografii Gminy Łomazy, wydanej w 2018 roku oraz wielu innych publikacji. Rodzinie oraz najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia i głębokiego żalu.
 
248234614 5018114928202961 6653831801426677372 n 

Ślubiowanie kl I

Ślubowanie to bardzo ważne święto w życiu każdego dziecka. 21 października 2021 r. taka uroczystość odbyła się  w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach. W tym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice, Dyrekcja pani Bogumiła Wińska i pani Dorota Biesiada oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Marciniuk, koledzy ze starszych klas oraz nauczyciele. Dzieci z klas pierwszych przedstawiły program artystyczny pt. ,,Ślubujemy” przygotowany pod kierunkiem pań: Elżbiety Bieleckiej i Agnieszki Panasiuk. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dotyczące szkolnej nauki, naszej ojczyzny, zasad zachowania, ekologii oraz zaprezentowały dwa tańce. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, po czym pani dyrektor Bogumiła Wińska dokonała aktu pasowania. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki od pana Wójta, Rady Rodziców, starszych kolegów i swoich rodziców. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń rodzice przygotowali dzieciom pyszny tort i sękacze. Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.

Wychowawczynie

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Już drugi raz z rzędu Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Oświatowych  w Łomazach świętowaliśmy w reżimie sanitarnym. Dzięki organizatorom wydarzenia, pomimo niespodziewanych trudności związanych z sytuacją epidemiczną w placówce, obchodziliśmy go nie mniej uroczyście, niż w latach poprzednich. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Wiński, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Marciniuk.

Pani Dyrektor Bogumiła Wińska w swoim wystąpieniu przypomniała, że dzień ten jest pamiątką powstania  Komisji Edukacji Narodowej - pierwszej w Polsce władzy oświatowej powołanej 14 października 1773 roku.  Podkreśliła również, że czas pandemii wymaga od nas postawy niezwykłej kreatywności. Jednocześnie dodała, że powinniśmy patrzeć w przyszłość z optymizmem oraz doceniać to, co posiadamy niczym w przytoczonych przez Panią Dyrektor słowach piosenki: „Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest!” 

 

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej 2021

Informacja!

W związku z zaistniałą sytuacją w naszej szkole informujmy, że wszelkie problemy dotyczące dostępu do platformy Teams (zmiana haseł, problemy z logowaniem) należy zgłaszać do p. Doroty Łaskiej. Wiadomości, zapytania proszę wysyłać przez dziennik elektroniczny.
3

Emocja - Międzynarodowy projekt edukacyjny

emocja

Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach bierze udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjny „Emocja”. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Proponowany projekt zakłada pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, obejmujące rozmowę o uniwersalnych wartościach.   Realizowany jest on przez Panią Małgorzatę Szewczyk  psychologa szkolnego w grupie dzieci 6- letnich.

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym, rozbudzanie
w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości, aktywizacja na zrozumienie emocji i uczuć innych osób, integracja zespołu klasowego, wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.

emocja2