08 marca 2024r. uczniowie z obu klas pierwszych udali się do Białej Podlaskiej, gdzie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Baśnie Andersena” przygotowany przez Poznański Teatr Aktora. Spektakl złożony był z trzech baśni: „Świniopas”; „Nowe Szaty Króla” i „Brzydkie Kaczątko”. Każda z baśni została zagrana w innej formie teatralnej. „Świniopas” to tzw. „żywy plan” z niezwykle wymyślonymi kostiumami jak np. kostiumy trickowe i specjalnie projektowane peruki. „Nowe Szaty Króla” to świat teatru maski – olbrzymie formy maskowe, spod których widać było tylko nogi aktora. „Brzydkie Kaczątko” zagrane za pomocą lalek bunraku. Spektakl został opatrzony przepięknymi piosenkami. Ciekawa fabuła i zróżnicowane efekty tworzyły magiczny klimat przedstawienia, który wywołał na twarzach dzieci prawdziwy zachwyt. Znakomita gra aktorów sprawiła, że młodzi widzowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Mamy nadzieję, ze głębokie przesłanie baśni na długo będą mieszkać w sercach naszych uczniów.
Szkolne Koło Caritas przy wsparciu 1 Drużyny Harcerskiej w Łomazach w dniu 9 marca przeprowadziło zbiórkę żywności w ramach akcji TAK POMAGAM. Zebrano 437kg produktów żywnościowych, które zostana przekazane przez GOPS w Łomazach potrzebujacym mieszkańcom naszej gminy.Dziękujemy sklepom Delikatesy Centrum i Groszek i Slawex za umozliwienie przeprowadzenia zbiórki. WARTO POMAGAĆ.
05.03 2024 r. odbył się finał Gminnego konkursu matematycznego „MISTRZ RACHUNKÓW”. Do finału przystąpiło 19 uczennic i uczniów – zwycięzców rozgrywek klasowych, ze Szkoły Podstawowej w Huszczy i Szkoły Podstawowej w Łomazach. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: klasy I -III, IV – VI i VII – VIII. Zadania były dostosowane do poziomu każdej klasy. Wręczenie nagród i dyplomów wyróżnionym uczniom, przez Pana Wójta – sponsora konkursu, nastąpi 26.03.2024 r. w Dniu Patrona Szkoły.
Wyniki:
Kategoria klas I – III:
- I miejsce: Głowacki Michał IIIA
- II miejsce: Nazarewicz Szymon IA, Ziętecka Marianna IIA
- III miejsce: Wołosowicz Tymon IB
Kategoria klas IV – VI:
- I miejsce: Zubelewicz-Król Adam IVB
- II miejsce: Kościuczyk Filip IVA
- III miejsce: Wołosowicz Anastazja VA
Kategoria klas VII – VIII:
- I miejsce: Szyndler Wiktoria VIIB
- II miejsce: Bandzarewicz Agnieszka VIIA
- III miejsce: Dołęgowski-Kurdziel Szymon VIIH
Mistrzowie oddziałów:
- Mistrz klas I - Nazarewicz Szymon IA
- Mistrz klas II - Ziętecka Marianna IIA
- Mistrz klas III - Głowacki Michał IIIA
- Mistrz klas IV - Zubelewicz-Król Adam IVB
- Mistrz klas V - Wołosowicz Anastazja VA
- Mistrz klas VI - Rusek Lena VIA
- Mistrz klas VII - Szyndler Wiktoria VIIB
- Mistrz klas VIII - Stankiewicz Paweł VIIIA
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Szkolne Koło Caritas prowadzi w naszej szkole zbiórkę żywności w ramach akcji TAK POMAGAM. Zbiorka w szkole potrwa do 12 marca.W najblizszą sobotę 9 marca naszych wolontariuszy spotkamy również w sklepach DELIKATESY CENTRUM, GROSZEK I SLAWEX. Zebrane produkty żywnościowe, zostaną przekazane z pomocą GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ osobom potrzebujacym z terenu naszej gminy. Zachęcamy do wsparcia akcji. WARTO POMAGAĆ.
7 marca 2024 chętni uczniowie pisali test leksykalno – gramatyczny z języka angielskiego w ramach szkolnego konkursu – Mistrz Języka Angielskiego. Konkurs był przeznaczony dla uczniów z klas VI-VIII i wzięło w nim udział 11 uczniów. Konkurs miał na celu popularyzowanie nauki języka angielskiego wśród uczniów, motywowanie uczniów do samodzielnej nauki języka angielskiego oraz rozwijania zainteresowań językowych, poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa oraz struktur gramatycznych, a także stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swojego poziomu wiedzy na tle innych uczniów w szkole. Wyniki konkursu poznamy niebawem, 21 marca, podczas obchodów Szkolnego Dnia Poligloty.
Organizator konkursu: Pani Iwona Szepeta
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny i wzięli udział w zbiórce. To dzięki Wam udało się zebrać ponad 130kg karmy suchej i mokrej, kilka kocy i zabawek. Wszystkie produkty trafiły do Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „AZYL”, które prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Białej Podlaskiej. 06 marca 2024r. najmłodsi organizatorzy akcji – kl.3a wraz z kolegami i koleżankami z kl.3b przekazali dary pracownikom schroniska. Uczniowie mieli niezwykłą okazję zobaczyć jak funkcjonuje i jak pracuje się w tak wielkim schronisku, w którym w dniu wizyty pod opieką było 220 psów różnej rasy, w różnym wieku i w różnej kondycji zdrowotnej. To właśnie pieski zrobiły na dzieciach największe wrażenie - współczuły tym najbardziej dotkniętym przez los, zachwycały się najmniejszymi, a podziwiały te największe. Mamy nadzieję, że to jedna z wielu takich akcji i w przyszłości również będziemy mogli liczyć na Waszą hojność.
Przełom lutego i marca obfitował w łomaskiej szkole w liczne wyjazdy. Mamy tu na myśli oczywiście „wypady” edukacyjne do Białej Podlaskiej na spektakle teatralne przygotowane przez artystów teatrów z Krakowa i Wrocławia. W ofercie znalazły się pozycje będące w zestawie lektur takie, jak mity, Zemsta, Balladyna czy Dziady. Jeśli chodzi o ten ostatni wyjazd to niewiele brakowało, a nie doszedłby do skutku z powodu awarii szkolnego autokaru. Jednak dzięki życzliwości organizatora spektaklu wszystko potoczyło się jak trzeba. Nie ukrywamy, że te przedstawienia to jedna z niewielu możliwości kontaktu uczniów z „żywym teatrem”. Choć w dzisiejszych czasach trudno zaskoczyć odbiorcę, artyści podchodzą do klasyki z dystansem, czasami odpowiedzią na takie wyzwanie jest poczucie humoru. Teatr Nowoczesny zaprezentował oryginalną, nieprzewidywalną adaptację sceniczną Mitów Greckich, urzekającą bogatą scenografią, wiernymi kostiumami. Dopełnieniem widowiska były liczne efekty świetlne i dźwiękowe. Widzowie mierzyli się z moralnymi dylematami Balladyny, innym zaś razem uczestniczyli w miłosnych rozterkach bohaterów Zemsty. Klasyczna adaptacja Dziadów odwoływała się do zagadnień dręczących ludzką duszę nie tylko w epoce romantyzmu, zawierała jednak coś więcej niż tylko oswojenie człowieka ze śmiercią i przemijaniem, mówiła o „połączeniu” z tymi, którzy odeszli. Tego wszystkiego mogli doświadczyć uczniowie klas V – VIII, którzy byli uczestnikami wybranych spektaklów.