Akcja czytania po rosyjsku Bajki o Rybaku i Złotej Rybce

W środę 7 października uczniowie klasy VIA wzięli udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Tłoka" akcji czytania po rosyjsku Bajki o Rybaku i Złotej Rybce. W pięknej scenografii przygotowanej w siedzibie Stowarzyszenia w Koszołach bajkę czytali: Julia Filipiuk, Julia Głacka, Rafał Kościuczyk, Zofia Wołosowicz oraz pani Ewa Korszeń.

Podsumowanie konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie "Tłoka"

W poniedziałek 5 października w auli Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie "Tłoka" we współpracy z GOK i GBP w Łomazach "Moja ulubiona bajka rosyjska". Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wzięło w nim udział 17 uczniów naszej szkoły. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Łomazy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Sprzątanie Świata 2020

Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wrześniowej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020”. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska, szczególną uwagę poświęcono problemowi plastiku. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego prawidłowy recykling. W tym miejscu pojawia się temat prawidłowej segregacji plastiku.

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata 2020

Inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021

Witaj szkoło!

Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęła się mszą świętą z udziałem uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Ksiądz Krzysztof Zawadzki podkreślił w kazaniu, że w dobie panującej pandemii tak bardzo potrzebne jest nam wszystkim boże błogosławieństwo.

Dalsza część uroczystości przebiegała inaczej niż ma to miejsce zazwyczaj. Uczniowie klas I i IV wraz z rodzicami mieli możność spotkania się z dyrekcją szkoły oraz przybyłymi gośćmi (wójtem Gminy Łomazy panem Jerzym Czyżewskim, proboszczem łomaskiej parafii ks. Adamem Kameckim, ks. wikarym Krzysztofem Zawadzkim, przewodniczącą Rady Rodziców panią Anną Marciniuk, przewodniczącym Rady Gminy panem Andrzejem Wińskim). Pozostali udali się od razu wraz ze swoimi wychowawcami do klas. A wszystko po to, aby zminimalizować możliwość zarażenia się koronawirusem. Uroczystości mająca miejsce w hali sportowej rozpoczęła się od uczczenia  minutą ciszy poległych w czasie II wojny światowej, której obchodzimy 81 rocznicę. Zarówno dyrektor Bogumiła Wińska, jak też wójt Jerzy Czyżewski dobitnie podkreślili, że pamięć o tamtych wydarzeniach jest naszym obowiązkiem. 

W związku z tym, że zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w tradycyjnej formie nie odbyło się, wręczone zostały nagrody za osiągnięcia w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny

Dyrektor Bogumiła Wińska podkreśliła, że w życiu szkoły nieocenione znaczenie odgrywa zaangażowanie rodziców.  Tytuł Przyjaciela Szkoły w ubiegłym roku szkolnym przyznano pani Ewelinie Wołosowicz za jej niezmierne zaangażowanie, płynącą z głębi serca chęć współpracy. 

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego na emeryturę przeszła pani Anna Ziętecka, stąd też od dyrekcji szkoły, koleżanek i kolegów oraz uczniów ostatniego rocznika, który uczyła otrzymała gorące podziękowania za ogromny wkład pracy w wychowanie wielu pokoleń.

Na zakończenie przytaczając słowa Seneki, że „uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia” dyrektor Bogumiła Wińska życzyła wszystkim sukcesów w nauce. Wójt Jerzy Czyżewski w swoim wystąpieniu nawiązując do obecnej sytuacji epidemiologicznej mówił o wzmożonych pracach remontowych trwających podczas wakacji na terenie szkoły. Podkreślił, że samorząd wraz z dyrekcja szkoły dołożą  wszelkich starań, aby nauka była bezpieczna i komfortowa. Życzył owocnej pracy, zdrowia, cierpliwości i wiary we własne możliwości.

Czytaj więcej: Inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

UWAGA!!!

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w okresie epidemii w szkole opracowano specjalne procedury organizacyjne obowiązujące od 01.09.2020r.:

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - 1 września 2020 r. (wtorek)

Msza święta w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach o godz. 8.00

 (dla chętnych uczniów i rodziców).

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego planujemy o godz. 9.00

  • Jeżeli będą sprzyjające warunki atmosferyczne (brak opadów). Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami (zachowując między sobą 1,5 m dystans) ustawiają się na placu przed szkołą w wyznaczonych sektorach przed wejściem - przy swoim wychowawcy.

W czasie opadów uroczystość odbędzie się na terenie szkoły:

  • Na salę gimnastyczną zapraszamy uczniów (z rodzicami) klas I i IV z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • Uczniowie pozostałych klas (bez rodziców) udają się wraz z wychowawcami do wyznaczonych sal lekcyjnych (przydział sal).

Autokary rano przywiozą uczniów zgodnie z harmonogramem dowożenia ustalonym przez organ prowadzący. Rozwożenie 1 września zaplanowane jest na godz.10.00  - 10.15. (harmonogram dowożenia)

Witaj szkoło!

Wracamy do szkoły

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
1.09. rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021 🥰 💪 😷
Wzorem lat ubiegłych Msza Święta odbędzie się o godz.8.00 następnie uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przed budynkiem szkoły. W związku z panującą sytuacją szczegóły podane zostaną 31.08.2020r.
Poniżej kilka zasad i wskazówek 😁

Bezpieczny powrt do szkoy uczniowie

Bezpieczny powrt do szkoy rodzice